Strážníci museli přijet urovnat spor spolubydlících v ubytovně v Tovární ulici

0
138
Foto: Městská policie Chrudim

V sobotu 17. července před devátou ráno bylo oznámeno na linku 156, že na chodníku u jednoho z domů ve Střelecké ulici leží uhynulá sova. Hlídka ptáka vyzvedla a dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde byl umístěn do speciálního mrazicího boxu, odkud byl následně předán k odborné likvidaci.

Hádka spolubydlících v ubytovně kvůli kouření

V 9.02 hodin kontaktoval strážníky obyvatel ubytovny v Tovární ulici s tím, že jeho spolubydlící mu nadávají. Po příjezdu strážníků vyšlo najevo, že oznamovatelův spolubydlící v rozporu s ubytovacím řádem na pokoji kouřil cigaretu a popíjel alkohol, proto následně mezi ním a jeho spolubydlícím došlo ke slovní rozepři. Hlídka neukázněného obyvatele ubytovny řádně poučila o nutnosti dodržování ubytovacího řádu. Událost s tímto mužem následně dořešil ředitel ubytovny.

V Pardubické ulici ležel na zemi muž. Ošetření odmítl

Krátce po poledni požádala strážníky o spolupráci operátorka Zdravotní záchranné služby, neboť bylo třeba prověřit oznámení o tom, že v Pardubické ulici leží na zemi nezraněný podnapilý muž. Hlídka na místě zastihla místního obyvatele, jenž byl v mírně podnapilém stavu, avšak orientovaný. Protože byl dotyčný schopen samostatné chůze a lékařské vyšetření odmítl, následně sám odešel v pořádku domů.

Mladý dravec putoval do záchranné stanice

Přesně ve 14 hodin se obrátil na strážníky občan, jenž v Městském parku zpozoroval zřejmě nesoběstačné mládě dravého ptáka. Oznamovatel dále uvedl, že už telefonicky kontaktoval i záchrannou stanici živočichů, jejíž pracovník jej odkázal na pomoc strážníků. Hlídka po příjezdu do parku mládě odchytla a dopravila do na služebny na Resselově náměstí, kde následně dravce převzala do své péče pracovnice zmíněné záchranné stanice.

Rekonstrukce prodejny Billa opět rušila noční klid

V 01.10 hodin uvedl anonymní oznamovatel na linku 156, že ze supermarketu na Palackého třídě vychází hluk, jenž ruší noční klid. Vzhledem k tomu, že v prodejně probíhala stavební rekonstrukce, hlídka vyzvala přítomné dělníky, aby neprodleně uzavřeli všechny otevřené dveře supermarketu a tím eliminovali hluk.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here