Městská rada je zavalena zbytečnostmi, říká starosta Pilný. Chrudim proto přesune část agendy na úředníky

0
363
Foto: Kodl Cr

Starosta města František Pilný (ANO 2011) se snaží zbavit zbytečností agendu městské rady, jež se v minulosti zabývala doslova každou prkotinou, které mohou z titulu své funkce stejně tak dobře vyřídit úřednici chrudimské radnice. Radním by se tak podle názoru starosty měly uvolnit ruce k řešení daleko závažnějších úkolů, než jsou formální administrativní úkony. Naposledy se tak stalo v případě vyúčtování zakoupené tiskárny.

„Šlo o naprosto nezajímavý materiál, proto už delší dobu hledám možnost, jak se takových věcí v městské radě zbavit. V tomto konkrétním případě jsme schválili letos v květnu nákup tiskárny pro Chrudimskou besedu za 72 tisíc korun a v okamžiku, kdy byla tiskárna koupena, putoval tento materiál do městské rady znovu, aby tentokrát radní schválili jiný odpisový plán Chrudimské besedy. Už v minulosti jsem zbavil městskou radu jiných méně závažných věcí k projednání, které jsme přesunuli na vedoucí jednotlivých odborů radnice, přičemž tohle je ryze účetní věc. Je přeci jasné, že když je jednou schválen nákup tiskárny a koupí se, tak se musí dát do odpisů. Nechápu tedy, proč by se tím měla městská rada zabývat, když se dá tato formalita vyřídit úplně jednoduše a jinak. Jsem přesvědčen, že už se podobný materiál na stůl městské rady příště nedostane,“ říká starosta František Pilný.

Pokud se někdo pozastavuje nad pořizovací cenou zakoupené tiskárny, tak je třeba dodat, že je velkoformátová a měla by Chrudimské besedě šetřit peníze za tisk plakátů, který si až doposud musela zadávat jinde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here