Žena při vaření usnula a z bytovky v Revoluční ulici začal následně vycházet dým

0
713
Ilustrační foto: Kodl Cr

V úterý 20. července před polednem požádala strážníky o spolupráci Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o tom, že u konkrétního domu v ulici Obce Ležáků parkuje automobil na chodníku. Hlídka zde proto za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Tři rozměrné balíky slámy na sjezdu z obchvatu

V 16.31 hodin byli strážníci přivoláni ke sjezdu z dopravního obchvatu u Medlešic, kde přímo na komunikaci ležely tři rozměrné balíky slámy. Při příjezdu hlídky se už na místě nacházeli policisté, kteří situaci řešili.

Hlídka našla v Revoluční ulici uhynulého holuba

V 17.10 hodin strážníci během hlídkové činnosti zpozorovali u domu v Revoluční ulici uhynulého holuba. Hlídka tedy ptáka vyzvedla a dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde byl uložen do speciálního mrazicího boxu, odkud byl následně předán k odborné likvidaci.

Stížnost občana na znemožnění vyjetí z garáže

V 18.13 hodin bylo oznámeno na linku 156, že před jednou z garáží ve Václavské ulici nesprávně parkuje cizí automobil, jenž majiteli znemožnil vyjetí vozidlem na komunikaci. Strážníci na místě shledali, že automobil ve vyjetí z příslušné garáže nebrání a za jeho stěrač poté umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.

Upozornění na zvýšený výskyt vozidel na pěší zóně

Krátce po 19. hodině kontaktovala strážníky žena s dotazem, zda někde v našem městě právě neprobíhá dopravní uzavírka, neboť v Píšťovech jezdí mnoho automobilů, jejichž řidiči si zkracují cestu přes pěší zónu. Operátor městské policie oznamovatelku poučil o dočasném uzavření železničního přejezdu v ulici Obce Ležáků, a přislíbil, že do uvedené lokality vyšle hlídku, aby zde dopravní situaci prověřila. Strážníci v Píšťovech určitou dobu setrvali, avšak protiprávní jednání řidičů nezaregistrovali. Během večera pak hlídka prováděla u příslušné komunikace nepravidelné kontroly.

Žena při vaření usnula a z bytovky vycházel dým

Ve 21.58 hodin vyjeli strážníci do Revoluční ulice, kde obyvatelka bytového domu zaregistrovala, že z bytu její sousedky vychází dým, přičemž dotyčnou se jí nepodařilo kontaktovat. Oznamovatelka poté projevila obavu o život a zdraví své sousedky. Hlídka po příjezdu zaklepala na dveře příslušného bytu a jeho obyvatelka jí po chvíli otevřela. Následně všichni společně uhasili tlakový hrnec, ve kterém byl na sporáku připravován pokrm, během jehož přípravy dotyčná usnula, přičemž došlo k silnému zadýmení interiéru bytu. Vzhledem k tomu, že žena byla zdravotně v pořádku a zásah hasičů nebyl zapotřebí, strážníci odjeli.

Mladík si krátil čekání na autobus hudbou z mobilu

Několik minut před jednou hodinou v noci bylo oznámeno na tísňovou linku, že se v prostoru autobusové zastávky na Palackého třídě zdržuje zřejmě podnapilý muž, jenž se zde chová hlučně, poslouchá reprodukovanou hudbu, přičemž není vyloučeno, že poškodil skleněnou výplň přístřešku zastávky. Hlídka na místě zastihla mírně podnapilého, avšak orientovaného mladého muže, jemuž ujel autobusový spoj do nedaleké obce. Vzhledem k tomu, že hudba znějící z jeho mobilního telefonu nedosahovala takové intenzity, aby rušila noční klid a přístřešek nebyl nijak poškozen, strážníci dotyčného náležitě poučili a poté odjeli s tím, že budou u autobusové zastávky provádět nepravidelné kontroly.

Vozidlo zneprůjezdnilo časně ráno Havlíčkovu ulici

V 05.50 hodin informoval strážníky občan o tom, že v konkrétním místě Havlíčkovy ulice parkuje cizí automobil takovým způsobem, že ulici učinil neprůjezdnou. Po příjezdu hlídky se k vozidlu dostavil jeho majitel, jenž po vyřešení dopravního přestupku se strážníky svůj automobil neprodleně přeparkoval.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here