Výzva Pardubického kraje, že zprostředkuje zájemcům očkovací kamion, pobouřila některé chrudimské občany

1
948
Foto: Pixabay.com

Město zveřejnilo na sociálních sítích apel Pardubického kraje, aby se lidé dávali více očkovat s ohledem na to, že prý je proočkovanost proti covidu-19 v kraji stále dost nízká, zhruba kolem 60 procent.

Pardubický kraj v součinnosti se Společností Podané ruce nabízí teď zájemcům o očkování služby mobilního očkovacího týmu s kamionem, který je schopen přijet do místa bydliště, zaměstnání či ulice. Má to však podmínku – zájemců musí být více než padesát, a musí se přihlásit na e-mailu chrudimského starosty frantisek.pilny@chrudim-city.cz do pondělí 26. července do devíti hodin ráno. „Nezapomeňte, prosím, uvést své telefonní číslo. Děkujeme,“ vzkazuje mluvčí chrudimské radnice Aleš Prokopec.

Elity mají páky na ohýbání etiky, píše Lukáš Košut

Reakce některých chrudimských občanů na sebe nenechala dlouho čekat. Vybíráme z nich ty nejzajímavější. „Včera mi volala 17letá vnučka, že je s bolavou nohou v nemocnici. Poslali ji pryč, protože prý s sebou musí mít doprovod, jinak ji neošetří. Nejhorší na tom všem je, že děti v 17 letech přijdou, klidně je naočkují a vůbec nezkoumají jejich zdravotní stav. Vnučka nám o tom nic neřekla a pak ležela s vysokou horečkou doma. Snad to bude dobrý,“ píše Marta Jiralová. „Kdo s tím chce pohnout, tak přeci půjde ke svému lékaři a s ním to bude řešit. Tohle nahánění lidí je děs,“ přidává se Renata Mániková. A co když je mezi těmi 40 procenty převážná většina osob s protilátkami? Není přeci jedno, že je nemají z očkování, ale po prodělání nemoci. Proč tohle nikdo neřeší?“ ptá se naopak Renata Pecková. „Musí to být docela zajímavý obchod, jinak to nelze chápat. Nikoho zřejmě nezajímá zdravotní stav lidí, ani zda prodělali covid, nebo mají protilátky, ani to zda mají alergie. Prostě přijede autobus a bez zdravotní dokumentace a znalosti zdravotního stavu se očkuje. Navíc vakcínou, která má vedlejších účinků poněkud více, než bývá zvykem. Jde hlavně o to, že lidé podepíší cosi jako informovaný souhlas, což je pak zpětně těžko soudně napadnutelné, jak vyplývá z dřívějších soudních rozhodnutí týkajících se očkování. Nehledě na to, že farmaceutický průmysl vlastní ´elity´a ty mají páky na ohýbání etiky,“ podtrhuje za všechny v diskuzi Lukáš Košut.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here