Co zahraje chrudimský Bioleťák na konci července

0
436

Bioleťák končí s promítáním už v půlce srpna, do té doby však nabídne nejeden zajímavý film. Takhle vypadá menu na poslední týden července:

Americký horror Tiché místo: část II lze zhlédnout v úterý. Neví se, odkud neznámí hosté z jiné planety přišli, ale okamžitě po invazi na Zemi se postavili na vrchol potravního řetězce. Reagovali na jakýkoliv zvuk a jeho původce bleskově zlikvidovali. Abbottovi přežili i díky tomu, že se kvůli nejstarší dceři naučili všichni komunikovat posunkovou řečí. Vydávají se na extrémně nebezpečnou pouť, na jejímž konci snad čeká někdo, kdo jim pomůže. Jak však říká cynický drsňák, ke kterému se přidají: „Lidi, co zůstali, si zachránit rozhodně nezaslouží.“

Příběh psí pravdy, lásky a naděje se na stříbrném plátně odehraje ve středu 28. července. Český rodinný dobrodružný film Gump – pes, který naučil lidi žít, je o síle a nezlomnosti ukryté v každém hafanovi. Ano, i ve vaší čivavě, která na vás čeká celý den, než přijdete z práce. I v tom buldokovi, který se za vámi šine a sotva popadá dech. Kdyby vám někdo na tomhle světě chtěl ublížit, pak teprve poznáte, jak silné má váš pes srdce a co jeho láska k vám znamená… V hlavních rolích Boleslav Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Richard Krajčo a další oblíbení herci.

V roce 2063 Zemi sužují nemoci a sucho. Šanci na záchranu lidstva vidí vědci v kolonizaci vzdálené planety. Ze Země odstartuje raketa se speciální misí. Třicet chlapců a dívek, narozených ze zkumavky, bez rodin, je vychováváno v izolaci vesmírné lodi a připravováno na život ve vesmíru. Pravidelnými dávkami speciální drogy jsou zbavováni veškerých emocí a pocitů. Nikdo z nich netuší, že mají pod dohledem posádky dospět a zplodit potomky. Nevědí ani, že cesta bude trvat 86 let a oni tedy nikdy nepoznají domov. Taková je výchozí situace amerického sci-fi thrilleru Voyagers – Vesmírná mise, který Bioleťák zahraje ve čtvrtek.

Za to, že jsou Croodsovi trochu zaostalí, může nepochybně táta Grug. Ten se držel hesla „Všude dobře, v jeskyni nejlíp“ a bránil jim tak v osobním rozvoji. Když konečně překonali strach a jeho odpor, zjistili Croodsovi, že svět může být báječným místem k životu, když máte kliku a narazíte na úrodný a bezpečný plácek. Jedno takové místo našli, ale žila na něm jiná rodina – Lepšíkovi. Už jejich příjmení napovídá, že jsou na trochu jiné civilizační úrovni než viditelně zaostalí příchozí. Co bylo dál, uvidíte v pátek v americké rodinné animované komedii Croodsovi: Nový věk, která je na programu v pátek.

Dost svérázný název má nová česká komedie o čtyřech kamarádech a jejich krizi středního věku. Prvok, Šampón, Tečka a Karel jsou muži, kteří si přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A pustí se do provokativní hry a plnění odvážných úkolů. V sobotu se v letním kině dozvíte, jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdový chlap a zda zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat… Každý z nich se pokusí najít v sobě odvahu udělat nějakou kravinu jako zamlada nebo aspoň odvahu říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč.

V neděli 1. srpna nabídne chrudimský filmový klub dánské drama Rytíři spravedlnosti, kořeněné prvky thrilleru a černé komedie. Nasazený voják Markus se vrací domů k dospívající dceři poté, co manželka zemřela při tragické železniční nehodě. Zdá se, že šlo pouze o nešťastnou shodu náhod, dokud se neobjeví matematický nadšenec Otto se svými dvěma excentrickými kolegy. Také cestoval ve zničeném vlaku ‒ a je přesvědčený, že za tím někdo musel být. Jak se hromadí stopy, Markusovi je jasné, že mohlo jít o naplánovaný atentát, jehož obětí se stala i jeho manželka.

Zatímco v červenci začínají večerní projekce o půl desáté, v srpnu už v devět hodin.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here