Děti i rodiče si můžou v pardubickém Kosatci zkusit kamínkování

0
718
Foto: Petra Tlustošová

Je to příjemné. V záplavě anglicismů z oblasti počítačů a mobilů se zas jednou objevilo hezké ryze české slovo: kamínkování. Lze ho vystihnout slovy „namalovat obrázek“, „umístit ozdobený kamínek na zajímavé viditelné místo“ a „hledat kamínek coby vzkaz od někoho jiného“. Píše se na něj i poštovní směrovací číslo, a tak nálezce snadno zjistí, odkud je.

Centrum Kosatec, které sídlí v Pardubicích na ul. Sladkovského, nabídlo tuhle volnočasovou aktivitu v úterý 20. července. Připravilo dětem nejen fixky na kamínky, ale i hračky a nanuky. Pro maminky a tatínky byla otevřená kavárna. Premiéra se vydařila: „Zahrádka ožila dětmi a jejich rodiči, byla tu úžasná atmosféra, tolik tvůrčích nápadů na jednom místě jsem dlouho neviděla. Pro velký zájem bude další kamínkování v Kosatci: v úterý 27. července od půl druhé odpoledne,“ říká Pavlína Potůčková, ředitelka centra.

Nenápadní poutníci krajinou

Kamínky položené na méně nápadných místech jsou trendem, který už se šíří po celé zemi. I autor článku našel za poslední měsíc dva: poblíž lavičky u pardubického vlakového nádraží a na sloupku plotu plovárny ve Slatiňanech. A s chutí je poslal dál, aby potěšil někoho jiného. Internet je u téhle zábavy pouhým doplňkem: kdo chce, sdílí na sociálních sítích fotky kamínků a údaje o jejich výskytu.

Jak se však ukazuje, pro malé děti je hlavním lákadlem samotné malování obrázků. Kosatec pro ně má v úterý odpoledne dveře dokořán. Fungovat bude opět i kavárna.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here