Zámek ve Slatiňanech láká na speciální večerní prohlídku

0
814
Foto: Státní zámek Slatiňany

Představit památky v netradiční době a s neobvyklým programem, to je hlavní záměr Hradozámecké noci v Česku. Již od roku 2010 se do ní zapojují hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily či paláce. Akce se letos uskuteční v noci ze 31. července na 1. srpna. Hlavním centrem dění bude hrad Pernštejn, který připomene dobu osvícenské šlechty.

Na Chrudimsku bude v sobotu od půl osmé večer otevřen zámek ve Slatiňanech. Návštěvníci se vydají na ojedinělou prohlídku v atmosféře rozsvícených lustrů a lamp. Knížecí salony si každý projde vlastním tempem, jak bývá zvykem na památkách v Anglii. Jinými slovy: Každý stráví v zámeckých pokojích čas dle svého uvážení. Připraveni budou průvodci, kteří rádi odpoví na zvídavé dotazy. K procházce bude lákat i zámecká zahrada s nasvíceným dětským hospodářstvím, kapličkou i přístavištěm.

Letní sídlo Auerspergů bude poslední červencovou sobotu otevřeno do 23 hodin. Vstupné je 140 korun pro dospělého, 110 korun pro seniory nad 65 let i mládež ve věku 18–26 let a 70 korun pro děti od 6 do 17 let. Rezervace není potřeba. Lístky lze koupit i online na stránkách www.zamek-slatinany.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here