Bioleťák nabídne zkraje srpna zábavu pro děti, běžné diváky i fajnšmekry

0
470

Prázdniny se přehouply do druhé půlky, a tak Bioleťák jako každý rok hraje v srpnu od 21. hodin. Vstupné je od 110 do 140 korun.

Kdyby Slečna bestie, která se na plátně objeví v pondělí, byla normální americký horor o řádění sériového zabijáka, roztomile naivní studentka Millie by se nejspíš stala jednou z prvních obětí. Monstrum, přezdívané Řezník, si ji také neomylně vyhlédne, jenže místo dalšího zářezu na pažbě si vinou jistého magického rituálu ze setkání s Millie odnese velmi nepříjemnou životní komplikaci: ráno se probudí v jejím těle. Ona je na tom ještě hůř, musí se vypořádat s tím, že se z ní přes noc stal obtloustlý padesátník, po kterém jdou policajti z celé Ameriky. Jak samotná zápletka naznačuje, tenhle horor má i výrazné komediální prvky.

V úterý 3. srpna se promítá Expedice džungle, americký rodinný fantasy film, inspirovaný slavnou atrakcí v zábavním parku Disneyland. Dobrodružní výprava do amazonské džungle, jejímiž hlavními postavami jsou charismatický kapitán lodi Frank a odvážná průzkumnice Lilly, přináší nejedno překvapení a svěží akční scény. Ty si užijí hlavně dítka zhruba od 8 let, zatímco dospělé diváky nejspíš pobaví odkazy na klasické filmy žánru: od Africké královny přes Jumanji až po Indyho Jonese.

Česká komediální novinka Prvok, Šampón, Tečka a Karel nabízí příběh čtyřech kamarádů ve středním věku, kteří si přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Každý z nich zkusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada nebo aspoň říkat to, co si opravdu myslí. Jak dopadnou, zjistíte v letním kině ve středu.

Americký akční snímek Snake Eyes: G. I. Joe rozvíjí téma pohnutek, které člověka přivádějí k tomu, že zasvětí život fyzické likvidaci grázlů. U muže přezdívaného Snake Eyes byla hlavní motivací klasická pomsta. Po násilné smrti otce se vydal na krvavou cestu, která pro něj nemohla dopadnout dobře. Naštěstí potkal Tommyho, vznešeného japonského bojovníka, který ho vzal do své země a umožnil mu trénovat v prastarém válečnickém klanu. Jeho členové dodržují kód cti, který staví hlavní postavu před zásadní dilemata. Film zahraje Bioleťák ve čtvrtek 5. srpna.

Po dvoudenní odmlce nastane v neděli večer chrudimského filmového klubu. Muzikál vzniknuvší v koprodukci sedmi zemí Annette vezme diváky na nekonvenční cestu plnou lásky, vášně a slávy. Stand-upový komik Henry se zamiluje do Ann, světoznámé operní pěvkyně. Zatímco on vystupuje jako Opičák Boží ve svých nekorektních one man show, ona každý večer vznešeně umírá na operních scénách. Jejich život se obrátí naruby, když se jim narodí tajemná holčička Annette s výjimečným darem… Postmoderně pojaté vyprávění o pohledu z výšin, ve kterých žijí celebrity, do temnot, natočil vizionářský režisér Leos Carax.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here