Muž zadržený v chrudimském supermarketu nesouhlasil s tím, že ukradl šest lahví alkoholu

0
436
Foto: Pixabay.com

Ve středu 28. července po sedmé ráno upozornil strážníky občan na to, že v křižovatce ulic Topolská a Česká jeden ze stromů zasahuje až nad chodník, kde lidem komplikuje chůzi. Hlídka informaci prověřila a poté o zjištěných skutečnostech vyrozuměla příslušné společenství vlastníků, v jehož majetku se tato zeleň nachází a vyzvala ho, aby neprodleně učinilo nezbytnou úpravu své zeleně.

Zadržený muž nesouhlasil s tím, že ukradl alkohol

V 8.58 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v supermarketu v ulici SNP došlo ke krádeži zboží. Strážníci v prodejně zastihli muže z Pardubic, jenž byl podezřelý, že pronesl za pokladní zónu bez zaplacení šest lahví alkoholu. Protože dotyčný se spácháním přestupku proti majetku nesouhlasil, hlídka jeho počínání zadokumentovala a věc následně dořeší přestupková komise při Městském úřadu Chrudim.

Mladíci na koloběžkách měli obtěžovat bezdomovce

Před jedenáctou dopoledne informovala strážníky žena o tom, že v parčíku u okružní křižovatky na Bídě dva mladíci obtěžují bezdomovce. Hlídka v blízkosti uvedené osoby zaregistrovala dva mladé hochy kroužící na koloběžkách. Protože muž bez domova po strážnících žádnou pomoc nežádal a necítil se nijak ohrožen, hlídka tyto osoby poučila a poté odjela.

Parkovačka za chybné stání na náměstí U Vodárny

V 18.20 hodin byli strážníci přivoláni na náměstí U Vodárny, kde nesprávně parkoval automobil. Hlídka proto na vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Občan upozornil na podezřelé auto ve Škroupově ulici

Krátce po 20. hodině obdrželi strážníci informaci, že na parkovišti ve Škroupově ulici stojí asi týden podezřelé vozidlo, jež má pootevřenou kapotu. Oznamovatel dále uvedl, že pojal obavu, zda nebyl automobil majiteli odcizen. Strážníci dotyčné vozidlo shledali jako řádně zajištěné, přesto kontaktovali Policii ČR s dotazem, zda není automobil evidován jako odcizený. Po provedeném ověření hlídka odjela.

Švermovou ulicí se volně procházel kůň

Ve 21.16 hodin vyjeli strážníci do Slatiňan, kde se Švermovou ulicí právě volně procházel kůň, přičemž jeho majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídce se na základě místní znalosti podařilo kontaktovat manželku dotyčného, jež hlídce uvedla, že kůň jim utekl z otevřené stáje poté, co manžel odešel do práce. Strážníci pobíhající zvíře zahnali do stáje, kde je řádně zajistili a událost poté zadokumentovali.

Nesprávně zaparkovaný automobil v Kollárově ulici

Před šestou ráno bylo oznámeno na linku 156, že v Kollárově ulici nesprávně zaparkovaný automobil znemožnil projetí vozidlu Technických služeb Chrudim svážejícímu domovní odpad. Hlídka na proto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here