V Pardubicích se blíží devět dní sportu, pohybu a zábavy ve Sportovním parku Na Špici

0
763

Ani letos nechybí v pardubické prázdninové nabídce Sportovní park Na Špici. Jeho premiéra v roce 2016, tehdy pod názvem Olympijský park Pardubice, byla tak úspěšná, že dala vzniknout nové tradici.

Akce se koná prvý srpnový víkend a celý následný týden, letos tedy od 7. do 15. srpna, v oblíbeném areálu na soutoku Labe a Chrudimky. Na sportovištích, na řekách, ve vzduchu i na pevné zemi se představí na 60 sportovních klubů z Pardubic a okolí. Florbal, kanoistika, box, lukostřelba, plážový volejbal, kin-ball, lezecká stěna, házená, futsal, nohejbal, karate, orientační běh, ragby ‒ to jsou jen namátkou zvolené sporty, které si každý bude moci zkusit.

Díky hrací kartě, kterou lze koupit za 90 korun v městském infocentru a také na pokladnách parku po celých devět dní, mohou děti i dospělí sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín: Za dvanáct obdrží diplom a za zvládnutí šestnácti medaili. Karta není časově omezena, zájemci můžou přijít kdykoliv od 7. až do 15. srpna. Sportovní park bude otevřen denně od 9 do 18 hodin, vstup je zdarma.

Výcvik služebních psů i koní, dovádění s barvami či závod na koloběžkách

Návštěvníci se mohou těšit na velmi pestrý program, který zdaleka nezahrnuje jen sportování. Fungovat bude například populárně-naučné zážitkové stanoviště, na kterém se budou střídat a návštěvníkům věnovat vědci i vysokoškoláci ze všech fakult Univerzity Pardubice. Provedou je světem moderní vědy hravou a zážitkovou formou, přiblíží zajímavosti kolem nás prostřednictvím zábavných a poučných ukázek či kvízů z nejrůznějších oborů. Své aktivity (nejen) pro děti i dospělé se zdravotním postižením či sociálním znevýhodněním představí pardubické Centrum Kosatec.

V úterý 10. srpna se uskuteční Den s městskou policií. Jako každoročně pardubičtí strážníci v parku Na Špici ukážou, že to jsou chlapi a ženské do nepohody, že se ničeho nebojí a pomáhají. Hlavně děti nejvíc potěší ukázka výcviku služebních psů i služebních koní; po celý den taky mohou plnit úkoly na téma bezpečného chování a vyrábět placky dle vlastního návrhu.

Specialitou středečního dne bude Foxconn Run, charitativní běh pro zájemce všech věkových kategorií. Na sobotu 14. srpna je přichystán běh Barvám neutečeš: jeho hlavním motivem není rychlost, ale zábava. Děti i dospělí, jednotlivci, skupiny či rodiny s dětmi se vydají na trasu během, poklusem či chůzí a barevný tým účastníky v pěti barevných zónách zasype barvami. Novinkou v programu jsou závody na koloběžkách Cooloběžka Cup v neděli 15. srpna.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Pardubičtí tahouni
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here