Co zahraje chrudimský Bioleťák do půlky srpna

0
563

Je tady poslední týden, kdy letos promítá Bioleťák. Takhle vypadá menu do půlky srpna:

Do třetice v Chrudimi všeho dobrého. V pondělí se na stříbrném plátně znovu objeví letní trhák: novou českou komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel od její premiéry na konci července už celostátně vidělo několik set tisíc lidí. Jde o příběh kamarádů v krizi středního věku. Pánové si přiznají, že nežijí tak, jak si představovali, a pustí se do provokativní hry a odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdový chlap a jestli zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Každý z nich se pokusí najít v sobě odvahu udělat nějakou kravinu jako zamlada nebo aspoň odvahu říkat to, co si opravdu myslí.

V úterý se divákům představí Sebevražedný oddíl. Americký komiksově laděný film nabídne akční dobrodružství s prvky fantasy, které zažije parta nejpřitroublejších delikventů světa posedlých touhou zachránit lidstvo. Neskutečně odvázaný styl, se smrtící kadencí přepáleného humoru: s výborně načasovanými nekorektními vizuálními fórky a kulometnými dialogy. Hlavním záporákem je obří mořská hvězda a lidský žralok v kraťasech trhá lidi vejpůl… Volné pokračování stejnojmenného, pět let starého snímku.

Anton býval slavný divadelní herec, leč krutý život mu začal klást do cesty záludné překážky. Například židli nebo díru, což se po čtrnácti pivech nedá lehce zdolat. Když ho ředitel divadla vyhodí z práce a jeho manželka chce z bytu, vezme Anton osud do svých rukou. Začne chlastat ještě víc a rozjede se plejáda fantastických zážitků, výtvarných skvostů a (ne)chtěných vtipů. Srandičky mají ovšem jeden háček: jeho manželka se jim vůbec nesměje. A opustí ho i s jeho synkem Tomáškem, tátovým největším obdivovatelem. Jak to dopadne, zjistíte, když ve středu 11. srpna zhlédnete novou českou komedii Mstitel.

Nataša (Tereza Ramba) a Dominik (Jiří Mádl) se neplánovaně stanou rodiči. Úspěšná designérka hraček pro děti dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak se dohodnou, že hlavní část péče o novorozence převezme otec na mateřské dovolené. Dominik přistupuje k úkolu s naivní představou, že bude moct konečně napsat knihu, kterou dlouho plánuje. To je výchozí situace české komediální novinky Deníček moderního fotra. Jak zjistíte v Bioleťáku ve čtvrtek, Dominik musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby péči vůbec zvládal. Ale také objeví, kolik podob může mít láska.

Animovaná dobrodužná komedie, co potěší celou rodinu. Tak lze charakterizovat americký snímek Hotel Transylvánie: Transformánie, který je na programu v pátek. Novinka má oficiální premiéru v českých kinech až v září, proto je o ději či hlavních postavách zatím na webu obtížné najít bližší informace či recenze. Nicméně samotný Hotel Transylvánie se v animované verzi na plátně poprvé objevil už v roce 2015 a existuje i v seriálové podobě…

Ač k té představě název Muž se zaječíma ušima svádí, nejde o chlápka kresleného, nýbrž opravdového. V nové slovensko-české tragikomedii, kterou můžete zhlédnout v sobotu, ho s chutí hraje Miroslav Krobot. Josef je spisovatel, který jednoho dne získá nečekanou schopnost: mimořádný sluch v podobě zaječích uší. Umožňuje mu výborně slyšet nejenom hlasy dalších lidí, ale především jejich myšlenky. Když mu jeho mladá přítelkyně Katka oznámí, že s ním čeká dítě, Josef ví, že je to jeho poslední šance, jak si uspořádat dosavadní život. Rozhodne se s ní oženit a narovnat rodinné vztahy.

V neděli 15. srpna nabídne chrudimský filmový klub americký antiwestern První kráva. Tichý a samotářský kuchař Cookie putuje s lovci kožešin americkým Oregonem. Spřátelí se s podnikavým Číňanem King-Luem a společně rozjedou nečekaně úspěšný byznys se smaženými koblížky. Důležitou ingredienci ovšem musí krást, a tak chodí tajně za tmy dojit jedinou krávu v širokém okolí. A nepřekvapivě se z nich stanou psanci… Nedramatický film o obyčejných lidech z venkovského zapadákova, situovaný do 20. let předminulého století, je přirovnáván k Mrtvému muži (1995) a má u fajnšmekrů velký ohlas.

Bioleťák promítá od 21 hodin.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: BontonfilmCZ
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here