Strážníci pokutovali muže za černou skládku, kterou založil poblíž Vlčnova

0
381
Foto: Městská policie Chrudim

V pátek 6. srpna v 8.10 hodin oznámil řidič strážníkům, že v konkrétním úseku silničního obchvatu města zpozoroval u krajnice uhynulou srnu. Hlídka komunikaci prověřila, avšak zvíře zde nezaregistrovala.

Na Tylově nábřeží ležel v řece nákupní košík

Přibližně o třicet minut později vyjeli strážníci na Tylovo nábřeží, kde v řece ležel nákupní vozík. Vzhledem k tomu, že šlo o vozík v majetku nedalekého supermarketu, hlídka o této skutečnosti vyrozuměla jeho personál, jenž uvedl, že vyzvednutí vozíku z řeky zajistí.

Znečištěná komunikace v místní části Markovice

V 10.35 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že ze staveniště rodinného domu v Markovicích vyjelo vozidlo, jež poté znečistilo místní komunikaci. Strážníci zjistili příslušného stavbyvedoucího a kontaktovali jej. Protože dotyčný uvedl, že toho dne na uvedenou stavbu žádný automobil nevyslal, hlídka událost zadokumentovala a věc následně dořeší příslušný správní orgán.

Hluchoněmá žena nabízela k prodeji drobné zboží

Po poledni vyjeli strážníci do Štěpánkovy ulice, kde se do místního krámku dostavila hluchoněmá žena, jež nabízela k prodeji drobné zboží. Hlídka však v prodejně ani v jejím okolí tuto osobu nezastihla.

Strážníci pokutovali za černou skládku muže ze Zájezdce

Ve 12.44 hodin informoval strážníky občan o tom, že u spojovací komunikace mezi obcemi Vlčnov a Orel zpozoroval černou skládku. Strážníci příslušné místo prověřili a poté na základě indicií, které se nacházely mezi odpadem, kontaktovali podezřelého muže ze Zájezdce. Dotyčný se ke svému jednání doznal, proto jakmile veškerý odpad z místa odstranil, hlídka s ním vyřešila jeho protiprávní čin uložením pokuty.

Parkující dodávka v křižovatce ve Slovenské ulici

V 15.03 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v křižovatce ve Slovenské ulici parkuje dodávkový automobil. Hlídka však vozidlo na uvedeném místě nezastihla.

Hlídka strážníků vykázala z lavičky čtyři bezdomovce

V 17.47 hodin byli strážníci přivoláni na cyklostezku vedoucí podél řeky na Palackého třídě, kde na lavičce seděli bezdomovci, kteří pokřikovali na kolemjdoucí lidi. Hlídka po příjezdu tyto čtyři osoby bez domova odsud vykázala.

Polehávající dvojice bezdomovců v ulici Na Ostrově

Před 20. hodinou obdrželi strážníci informaci, že v ulici Na Ostrově polehávají podnapilí bezdomovci. Hlídka tuto dvojici, muže a ženu, z místa vykázala.

Bezdomovec nereagoval na výzvy ostrahy supermarketu

Ve 21.04 hodin oznámil na tísňovou linku pracovník ostrahy hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, že do jejich prodejny právě vešel bezdomovec, jenž nereagoval na jeho výzvy. V uvedeném hypermarketu hlídka obdržela informaci, že dotyčný před jejím příjezdem prodejnu opustil a odešel neznámo kam.

Stížnost na hlasitost pouťových atrakcí v Píšťovech

Ve 22.18 hodin vyjeli strážníci opět k hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, protože hlasitá hudba, jež vycházela od pouťových atrakcí, rušila obyvatele nedalekého sídliště. Hlídka následně kontaktovala provozovatele atrakcí, jenž znějící hudbu vypnul.

Hasiči museli zasypat sorbentem olejovou skvrnu

V 01.15 hodin strážníci během hlídkové činnosti zpozorovali, že se v křižovatce ulic Široká a Lázeňská na vozovce nachází olejová skvrna. Na místo proto přivolali hasiče, kteří znečistění zasypali sorbentem a zlikvidovali. Chvíli na to hlídka na Tyršově náměstí vyhledala původce olejové skvrny. Jednalo se o automobil, jenž měl po nárazu poškozenou olejovou vanu. Strážníci zjistili totožnost jeho řidiče, kterou poté poskytli hasičům k dalšímu řešení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here