Festival netradičních sportů opět na Konopáči u Heřmanova Městce

0
717
Foto: fb

Někdo si rád zakope s míčem, zalyžuje či třeba zahraje volejbal. Ale hodně lidí si chce vyzkoušet něco nového, ideálně s příslibem adrenalinu. Právě pro experimentátory je určen NEfestival: jeho 3. ročník se uskuteční v sobotu 21. srpna v autokempinku Konopáč. Vstupné je pouhých 50 korun, děti do 130 centimetrů si akci užijí zdarma. Den plný nevšedních zážitků začne v 9 ráno a potrvá do 16 hodin.

Pocit žáby skokana, když je v kůži klokana

Na návštěvníky čeká pestrá paleta sportů. Novou atrakcí jsou skákací boty. Jejich pomocí se dá vyskočit až do dvoumetrové výšky nebo běžet rychlostí až 40 kilometrů v hodině. Chůze, běh i samotné skákání s botami je však fyzicky náročná činnost, a nedají se proto využít na delší vzdálenosti.

Surfování po mělké vodě neboli skimboarding je sport, který vznikl v Kalifornii kvůli rychlejšímu překonávání mělkých lagun pro místní záchranáře. Od té doby si toto ježdění oblíbilo mnoho lidí po celém světě.

Terénní elektrické motocykly Kuberg pro děti i dospělé mají snadné ovládání a jednu velkou výhodu: jsou nehlučné. Předvede je skupina Heart Of Riders a zájemci si je samozřejmě budou moct vyzkoušet.

Horolezecká stěna s povrchem imitujícím skalní stěnu má čtyři individuálně jištěné cesty v základním pětiúhelníkovém tvaru, jež zaručují lezení pro každého. Čelní stěna přechází po 3 metrech do kolmé sekce zakončené v 6 metrech půlmetrovým střechovitým převisem, jehož překonání je opravdovým zážitkem. Následuje 2 metry vysoká deska, kterou se dá nastavovat sklon až do 120 stupňů.

Jak lze využít otvor po kukuřici a co hráli s oblibou Vikingové

Vrhání sáčků do otvoru po kukuřici jako reakce amerických farmářů na oblíbenou hru francouzských důchodců. To je původní cornhole. Obvykle se hraje na vzdálenost 27 stop (asi 8,23 m). Pro rekreační hraní, pro začátečníky a děti je vhodnější menší vzdálenost. Cílem je dostat co nejvíce „svých sáčků“ do otvoru. Proti sobě hrají dva týmy, počet osob v týmu je na dohodě.

Při týmovém míčovém sportu zvaném spikeball proti sobě hrají dvě dvojice. Začíná se rozestavěním hráčů do kříže, se speciální sítí uprostřed. Cílem je odehrát míč na síť tak, aby ho protihráči nebyli schopni zpracovat a odehrát zpátky.

Kanjam je nekontaktní hra s létajícím talířem a dvěma plastovými koši, které jsou od sebe vzdáleny 15 metrů. Hrají proti sobě dva dvoučlenné týmy: cílem je hodit talíř od jednoho koše a smečí zasáhnout druhý koš. Kultovní vikingská hra vhodná pod širé nebe!

Mölkky je kolíková hra původem z Finska, vhodná pro všechny věkové kategorie. Hráči házejí dřevěným kolíkem na ostatní očíslované kolíky. Body se v průběhu hry zapisují a sčítají.

Pořádající spolek Heřmani zároveň vyzývá všechny, kdo hodlají NEfestival navštívit, aby si nezapomněli doma plavky. V sobotu možná bude slunný letní den a konopáčské přírodní koupaliště je ideální k vodním hrátkám.

Napsal: Miloš Pelikán

Foto: Spolek Heřmani
Foto: Spolek Heřmani

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here