Na hřbitově ve Václavské ulici byl odchycen zraněný papoušek

0
634
Foto: Pixabay.com

V sobotu 14. srpna v 12.53 hodin oznámil občan na linku 156, že se na hřbitově ve Václavské ulici nachází zřejmě zraněný papoušek. Hlídka zde papouška odchytla, umístila ho do přepravní klece a převezla do služebny městské policie, kde si ho vzápětí převzal pracovník záchranné stanice.

Agresivní muž na chirurgickém příjmu nemocnice

O hodinu později vyjížděla hlídka do místní nemocnice, kde se měl na chirurgickém příjmu nacházet agresivní muž. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že jde o muže ze Zaječic, který do nemocnice doprovázel svoji přítelkyni a zdravotnímu personálu vyčítal, že na ošetření čekají půl hodiny. Muž odmítal akceptovat vysvětlení zdravotníků, že přednost mají akutní případy a na místo si přivolal hlídku Policie ČR. Událost skončila zadokumentováním mužova hrubého a vulgárního jednání.

Muž zadržený v Lidlu při krádeži musel zaplatit pokutu

Krátce po 15. hodině byli strážníci přivoláni do prodejny Lidl, kde měl být zadržen muž podezřelý z krádeže zboží. Hlídka na místě zjistila, že zde muž z Pardubic odcizil zboží v celkové hodnotě 497 Kč. Muž se ke svému jednání doznal a za přestupek krádeže mu byla uložena.

Nalezená peněženka i s hotovostí byla předána majiteli

V 15.20 hodin se do služebny městské policie dostavil občan, který strážníkům předal peněženku s finanční hotovostí, kterou nalezl na Všehrdově náměstí. Nalezená peněženka byla řádně zadokumentována a ještě týž den předána majiteli.

Hlídka vykázala bezdomovce z parkoviště u Tesca

Po 18. hodině prověřovali strážníci oznámení, v němž muž uvedl, že se na parkovišti obchodního domu Tesco nachází bezdomovci, kteří zde obtěžují kolemjdoucí. Na místě byli zjištěni dva bezdomovci, muž a žena, kteří byli po jednání s hlídkou z místa vykázáni.

Pořadatelé na Janderově museli ukončit produkci

Pět minut po půlnoci byli strážníci přivoláni do Janderova, odkud měla znít hlasitá hudba, která rušila noční klid. Po poučení pořadatele o době nočního klidu byla hudební produkce ihned ukončena.

Muž rušil hlasitým křikem noční klid v ulici Čs. armády

K dalšímu nahlášenému případu rušení nočního klidu vyjížděla hlídka krátce po druhé hodině v noci, tentokrát do ulice Čs. armády. Zde se nacházel muž, který měl hlasitě křičet. Šlo o muže z Vysokého Mýta, který strážníkům sdělil, že přijel z Pardubic a na nádraží čeká na první ranní spoj. Hlídkou byl řádně poučen, na místě byl poté klid.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here