Vedení Chrudimě ustálo tlaky ŘSD na prodloužení termínu stavby obchvatu. Otevřen bude v prosinci

1
1535

Mnozí se zajímají, jestli stále platí původní termín dokončení druhé etapy chrudimského obchvatu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se totiž snažilo termín dvakrát posunout na příští rok, což se vedení chrudimské radnice nelíbilo a vyvinulo proto na ŘSD tlak, aby byl slíbený termín dodržen.

„Mám asi týden starou informaci, že ŘSD původně avizovaný prosincový termín stihne. Ze stavby je nyní patrné, že se zde s pracemi výrazně pokročilo. V tuto chvíli jsou dokonce napojené i všechny mosty a ve velmi krátké době bude průjezdný celý úsek druhé etapy, byť jen zatím pro stavebníky a stavební techniku,“ říká starosta města František Pilný (ANO 2011). Jak dodává, tlaky na prodloužení termínu skutečně byly. Nejprve ŘSD mluvilo o konci ledna 2022 a pak dokonce o březnu 2022.

Příští rok dojde ke zbourání mostu u obchodního domu Tesco

„Když se to ke mně pokaždé doneslo během některého z kontrolních dnů, začal jsem s vedením ŘSD hned vyjednávat, protože každý den zdržení je v Chrudimi citelně znát. Přiznám se třeba, že rekonstrukce, kterou teď ŘSD provádí na Masarykově náměstí, kdyby se provedla až po obchvatu, tak by to pro dopravu ve městě bylo výhodnější. ŘSD má však v Chrudimi nasmlouvanou ještě jednu velkou investici – rekonstrukci mostu přes řeku Chrudimku u obchodního domu Tesco, který by měl být kompletně zbourán a postaven nový, protože už svými parametry na zatížení nevyhovuje. V tomto případě se nám s ŘSD podařilo domluvit, že tuto rekonstrukci provede až po zprovoznění druhé etapy obchvatu, aby nedocházelo ke komplikacím v dopravě. Je totiž vždy důležité, kdy bude dílo otevřeno, nikoli dokončeno bez ohledu na to, kdy budou dosázeny keře a stromy, případně vydlážděny příkopy. Jestli to bude až příští rok na jaře, je nám vcelku jedno. Důležité je, aby se po silnici jezdilo. Aktuální stav druhé etapy obchvatu je tedy takový, že by měl být otevřen letos v prosinci a v příštím roce by se mělo ŘSD pustit do rekonstrukce mostu u obchodního domu Tesco,“ uzavírá starosta Pilný.

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here