Chrudim bude muset do kanalizace v Medlešicích nainvestovat přes 100 milionů korun

0
472
Foto: Pixabay.com

Městská rada schválila zahájení zakázky na výstavbu splaškové kanalizace v místní části Medlešice a ustanovila komisi, která bude otevírat obálky s nabídkami.

„Kanalizace Medlešice je rozdělena na dvě části. První je výtlak z Medlešic do Chrudimi, který už realizujeme, neboť v tomto případě proběhlo výběrové řízení letos na jaře, a nyní jde o zahájení výběrového řízení na vlastní kanalizaci a rozvody v Medlešicích. Bylo proto ustanovena komise. Máme na to najatou odbornou firmu – administrátora, kterým je společnost Egrand Hradec Králové. Sám jsem zvědav, kdo všechno se přihlásí. Otevírání obálek by se mělo uskutečnit na konci září. Vyřizování dotace na Ministerstvu zemědělství nadále běží a podle všeho bychom ji měli dostat, protože jsme byli první, kdo o ni požádal,“ říká starosta města František Pilný (ANO 2011).

„Projektová cena prací činí 106 399 000 korun. Cena se ale neustále upřesňuje podle stavu jednání s občany Medlešic. K dalšímu jednání by teď mělo dojít 15. září a je možné, že zde ještě dojde k nějaké drobné změně,“ dodává starosta Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here