Muzejní noc v Chrudimi láká na postavičky Jů a Hele, netopýry či vystoupení kreslíře Honzy Lušovského

0
393

Poprvé se konala v roce 1997 v Berlíně, ale zabydlela se i v Česku. V Chrudimi je Muzejní noc po loňské přestávce, způsobené koronavirem, přesunuta z jara na konec léta: její XVI. ročník se uskuteční v pátek 27. srpna. Do všech muzeí ve městě bude od 18 do 23 hodin vstup zdarma.

Protože na poslední srpnovou sobotu připadá Mezinárodní den pro netopýry, Regionální muzeum se rozhodlo věnovat páteční noc právě jim. Návštěvníci od 19.30 hod. nahlédnou do života těchto chlupatých létavců, se kterými jsou spojeny různé mýty, pověry a pověsti. Připraveny pro ně budou zábavné úkoly, a to po celém muzeu. Součástí neobyčejného večera bude jedinečné vystoupení kreslíře a humoristy Jana H. Lušovského.

Kdo má rád historii, hádanky, rád objevuje nové věci a rád si hraje, užije si také v Muzeu barokních soch. Bude v něm přichystán program pro všechny generace, nejen pro nejmenší.

Volně přístupné bude i Muzeum loutkářských kultur, v němž jsou aktuálně k vidění tři expozice: Magický svět loutek, Hele, v muzeu je Jů a Hele! a Spejblova ceSTOvka. Během páteční noci budou také zájemci soutěžit o vstupenky na setkání s dlouholetými protagonisty Jů a Hele, herci Jiřím Lábusem a Otou Jirákem, které se v muzeu uskuteční 19. září. V Mydlářovském domě bude otevřena také terasa a věž.

Napsal: Miloš Pelikán

Ilustrační video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here