Lukáš Visingr: Mocenské metody Německa i Ruska mají za cíl ovládnout středoevropský prostor

0
497

„Každých 80 let přijde velká vlna válek a revolucí, která smete stávající mezinárodní řád, a nastolí nový. Vždycky to tak bylo, a můžeme takhle jít až někam do 15., 16., 17. století, funguje to velice spolehlivě. Také se obecně říká, že když umírají poslední pamětníci poslední velké války, tak je načase se mít na pozoru,“ vysvětlil v první části našeho rozhovoru svůj neradostný výhled už pro toto desetiletí bezpečnostní analytik Lukáš Visingr.

A dodal: „Prostě k tomu dojde, a nemá smysl nad tím plakat, nebo naříkat, nemá smysl z toho být vyděšený, panikařit, nebo vyvolávat vůči komukoliv nenávist. Je to prostě potřeba brát tak, že to je takřka jako přírodní zákon – a co nejlépe se na to připravit.“ Války a nepokoje mohou mít podle něj různou podobu a intenzitu, jakkoli je konflikt v podobě 2. světové války na evropském kontinentě málo pravděpodobný.

Především v západní Evropě se dají očekávat občanské války rozdmýchané konfliktem se sílící muslimskou populací. A do těchto předvídaných bouřlivých časů vstupuje Česká republika, jako i další země, spíše nepřipravena. Ovšem, tak jako v minulosti, můžeme očekávat tlak především od dvou geograficky blízkých mocností, a to Německa a Ruska. I o tom si nyní budeme s Lukášem Visingrem povídat.

Video: Svobodné universum
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here