Lukáš Visingr: Projekt Kladivo – ČR by měla vyrobit 20 taktických jaderných zbraní…

0
1324

„Projekt Evropské unie je mrtvý,“ uvedl jednoznačně v předchozí části našeho rozhovoru bezpečnostní analytik Lukáš Visingr a vysvětlil: „Nosná myšlenka přestala fungovat před několika lety. To, že EU formálně existuje a funguje, ve skutečnosti o mnohém nevypovídá, protože mezinárodní organizace zanikají jen velmi vzácně.“

Formálně bude sice EU fungovat dále, ale státy na ni už nebudou brát ohled, což se projevuje už nyní. Pro Českou republiku to mimo jiné znamená, že se v bezpečnostní oblasti bude muset spolehnout více sama na sebe. Přestože na to nejsme připraveni, a naše ozbrojené síly nejsou v nejlepší kondici, začala se v posledních letech znovu budovat vševojsková armáda, která má bránit především vlastní zemi.

„Koncepce, která se nyní realizuje, počítá s tím, že armáda bude muset bránit tuto zemi samostatně i několik měsíců. Dříve se kalkulovalo, že budeme muset samostatně hájit tuto zemi maximálně v řádu týdnů. To je obrovský, zásadní posun.“ To v předchozím rozhovoru uvedl Lukáš Visingr, se kterým si i nyní budeme povídat o tom, nakolik jsme připraveni na nadcházející bouřlivé časy, které předpovídá, a zda vůbec bude možné uhájit suverenitu naší země.

Video: Svobodné universum
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here