Policisté žádali strážníky o pomoc při rvačce v restauračním zařízení v ulici Dr. Václava Peška

0
776
Foto: Městská policie Chrudim

V pátek 27. srpna v 15.25 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že hodlá z komunikace odstranit své nepojízdné vozidlo, a dodal, že v jeho záměru mu brání cizí automobily, zaparkované v okolí. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele příslušných dvou vozidel, přičemž jednoho z nich se jí následně podařilo kontaktovat. Dotyčný svůj automobil přeparkoval a oznamovatel poté nepojízdné vozidlo odstranil.

Ohlášené parkování na zeleni v Husově ulici

V 16.02 hodin byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, kde parkoval automobil na zeleni. Při příjezdu hlídky se k vozidlu dostavil řidič, jenž po vyřešení přestupku se strážníky automobil přeparkoval.

Pod balkónem domu ve Škroupově ulici ležel bezdomovec

Krátce po 17. hodině obdrželi strážníci informaci, že pod jedním z balkónů panelového domu ve Škroupově ulici leží bezdomovec. Hlídka v dotyčném zjistila místního obyvatele, jenž poté orientován a zdravotně v pořádku odešel pryč.

Na vrata domu v Novoměstské ulici měla močit mládež

Minutu před 18. hodinou vyjeli strážníci do Novoměstské ulice, kde měla na vrata domu močit přítomná mládež. Hlídka prověřila místo i přilehlé okolí, avšak mladé lidi zde nezaregistrovala.

Ptáče vrány uhynulo ve služebně strážníků

V 18 hodin se na strážníky obrátil občan v obavě o život a zdraví malého ptáčete, jež se nacházelo v trávě u jednoho z domů v Jabloňové ulici. Strážníci vránu na místě vyzvedli a v přepravním boxu ji dopravili do služebny na Resselově náměstí, kde ptáče před příjezdem pracovníka záchranné stanice živočichů uhynulo. Mládě bylo následně dopraveno do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde je hlídka umístila do speciálního mrazicího boxu, odkud bylo vydáno k odborné likvidaci.

Hlasitá hudba rušila noční klid na Masarykově náměstí

Po 23. hodině bylo oznámeno na tísňovou linku, že na Masarykově náměstí ruší noční klid hlasitá hudba, přičemž vše nasvědčuje tomu, že zde někdo pořádá večírek. Strážníci ve zdejší budově kontaktovali odpovědného muže, jenž přislíbil, že hudbu zeslabí a uzavře všechna okna i dveře domu, aby již nikdo nebyl rušen hlukem. Po vyřešení přestupku byl na místě klid a hlídka odjela.

Policisté i strážníci u rvačky v ulici Dr. Václava Peška

Přesně o půlnoci požádal strážníky telefonicky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť jeho hlídka právě vyjela do ulice Dr. Václava Peška řešit rvačku, která měla probíhat v místním restauračním zařízení, přičemž policisté požádali o asistenci strážníků. Hlídka po příjezdu do uvedeného podniku obdržela informaci od přítomné policie, že na místě je klid, k napadení zde nedošlo a nikdo z přítomných hostů po policistech ničeho nežádal. Poté strážníci i policisté odjeli.

Záchranka žádala asistenci strážníků u pacientky

V 06.05 hodin kontaktovala strážníky operátorka Zdravotní záchranné služby s tím, že její posádka, jež vyjela k pacientce na Resselovo náměstí, žádá o asistenci strážníků. Hlídka od přítomných zdravotníků obdržela informaci, že je dotyčná zdravotně v pořádku, avšak nemá kde bydlet. Strážníci na základě této informace kontaktovali pracovníka místní ubytovny v Tovární ulici, jenž poté ženu v tomto zařízení ubytoval.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here