Strážníci s policisty pátrali časně ráno po pacientce, která utekla z Chrudimské nemocnice a byla ohrožena na životě

0
487
Foto: Roman Zahrádka

V pondělí 6. září po osmé ráno obdrželi strážníci informaci, že v Rooseveltově ulici cizí automobil neoprávněně obsadil vyhrazené parkovací místo zdejší společnosti. Hlídka tedy za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Strážníci pomáhali zdravotníkům s agresivním pacientem

V 9.05 hodin byli strážníci přivoláni k supermarketu v ulici Obce Ležáků, kde na zemi ležel muž, jenž se nedokázal pohybovat, přičemž s kolemjdoucími lidmi komunikoval, avšak přivolání lékařské pomoci odmítal. Hlídka na místě tohoto člověka již nezastihla, neboť jej před jejím příjezdem převzala do své péče přivolaná posádka Zdravotní záchranné služby, která dotyčného dopravila do nemocnice, kam byli o několik minut později přivoláni i strážníci, neboť se zde tento člověk choval agresivně. Hlídka v příslušném zdravotnickém zařízení setrvala po dobu ošetření dotyčného pacienta, aby nedošlo k napadení lékařů a zdravotnického personálu a poté z nemocnice odjela.

Parkování před jednou z garáží v Novoměstské ulici

Minutu po poledni kontaktoval strážníky občan s tím, že před jednou z garáží v Novoměstské ulici parkují nesprávně automobily. Strážníci na místě zaregistrovali jedno vozidlo, jehož majitele poté kontaktovali. Dotyčný po vyřešení přestupku s hlídkou automobil přeparkoval.

Dvě parkovačky za chybné stání před Českou spořitelnou

Krátce po 14. hodině bylo oznámeno na linku 156, že u budovy peněžního ústavu na Palackého třídě parkuje automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na místě shledala dvě stojící vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Parkování na autobusové zastávce v Poděbradově ulici

V 16 hodin vyjeli strážníci do Poděbradovy ulice, kde v prostoru autobusové zastávky parkoval osobní automobil. Hlídka jeho řidiče kontaktovala a dotyčný po vyřešení dopravního přestupku vozidlo přeparkoval.

V Husově ulici měl ležet v parčíku muž s jízdním kolem

V 18.02 hodin kontaktovala strážníky žena s tím, že v Husově ulici v parčíku zaregistrovala na trávě ležícího muže s jízdním kolem. Hlídka však na místě ani v okolí tohoto člověka nezpozorovala.

Pět parkovaček po upozornění občana v Malecké ulici

Po páté ráno byli strážníci přivoláni do křižovatky ulic Družstevní a Malecká, kde nesprávně parkovaly automobily. Hlídka proto na pět vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Strážníci s policisty pátrali časně ráno po pacientce

V 05.42 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba, aby strážníci společně s policisty pátrali v ulicích města po pacientce, jež svévolně opustila nemocnici, ačkoli byla ohrožena na životě. Hlídka na základě této žádosti postupovala podle dispozic Policie ČR, avšak hledanou ženu nikde nezaregistrovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here