Opilci polehávali na akci pro děti u propagačního stánku neziskové organizace

0
268
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Ve středu 8. září v 7.35 hodin se obrátil na strážníky s žádostí o spolupráci operační důstojník Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení občana o tom, že v okolí okružní křižovatky ve Slatiňanech volně pobíhá pes bílé barvy. Hlídka zvíře bez obojku a evidenční známky odchytla a poté je umístila do připraveného kotce v areálu tamního městského úřadu. O jeho umístění byl poté informován příslušný pracovník úřadu.

Srnec nedaleko železničního přejezdu v Markovicích

V 8.05 hodin bylo oznámeno na linku 156, že se v Markovicích nedaleko železničního přejezdu nachází srnec, jenž uvízl za hlavu v oplocení pozemku a sám se nedokáže z plotu vyprostit. Operátor městské policie informaci předal hospodáři příslušného mysliveckého sdružení, jenž přislíbil, že ke zvířeti vyšle neprodleně svého kolegu, jenž učiní další nezbytné kroky.

Údajný autovrak měl podle oznamovatele parkovat v zákazu

Krátce před devátou ráno byli strážníci přivoláni do Hejdukovy ulice, kde podle oznamovatele parkoval automobil v zákazu stání, přičemž se mohlo jednat o autovrak, protože vozidlo dlouhodobě nebylo v pohybu. Hlídka po příjezdu k automobilu shledala, že jeho řidič se žádného dopravního přestupku nedopustil, a dále, že vozidlo má stále platnou technickou kontrolu. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

Hledání nákupního vozíku v parku Republiky

V 11.37 hodin informoval strážníky občan o tom, že se v parku Republiky za divadlem nedaleko schodů vedoucích od Myší díry nachází odstavený nákupní vozík. Hlídka místo i jeho okolí prověřila, avšak s negativním výsledkem.

Žena se obávala bývalého přítele a přivolala strážníky

Po 13. hodině vyjeli strážníci do Vestce, kde se měl k místní obyvatelce dostavit její bývalý přítel, jenž hodlal vyzvednout své věci, přičemž žena se obávala možného napadení z jeho strany. Přesto, že se dotyčný na místo nedostavil, hlídka zde určitou dobu setrvala. Následně strážníci odjeli pryč s tím, že pokud se muž pro věci dostaví později, jeho bývalá přítelkyně bude opět kontaktovat hlídku.

Parkování v protisměru a na zeleni na náměstí U Vodárny

V 13.31 hodin bylo oznámeno na linku 156, že z Havlíčkovy ulice nelze odbočit do náměstí U Vodárny, neboť zde parkuje nesprávně automobil v protisměru a zároveň na zeleni. Strážníci po příjezdu k tomuto vozidlu vyřešili přestupky s jeho přítomným řidičem, jenž poté automobil přeparkoval.

Opilci polehávali v Městském parku u propagačního stánku

Přibližně o hodinu později kontaktovala strážníky pracovnice místní neziskové organizace, neboť během konání akce určené pro děti, jež probíhala v Městském parku, se k propagačnímu stánku dostavili neznámí podnapilí muži, kteří zde ulehli na zem, přičemž odmítli vstát a odejít. Hlídka na místě zastihla mírně podnapilého, avšak orientovaného muže, jenž následně sám odešel pryč.

Mládež kopala míčem do fasády bytovky ve Fibichově ulici

V 16.38 hodin byli strážníci přivoláni k panelovému domu ve Fibichově ulici, kde se zdržovala skupina mládeže, která kopala míčem do uvedené budovy a nevhodně se chovala. Při příjezdu hlídky sedělo šest mladých lidí v klidu na lavičce, proto je hlídka poučila, aby ke hře s míčem využili nedaleké hřiště.

V Lázeňské ulici měla auta parkovat na trávníku

Přesně o hodinu později obdrželi strážníci oznámení o tom, že v Lázeňské ulici parkují automobily na travnatých pásech. Strážníci proto na jedno z těchto vozidel umístili výzvu pro nepřítomného řidiče a s řidičem druhého automobilu vyřešili jeho přestupek na místě.

Uhynulý zajíc putoval do speciálního mrazicího boxu

Ve 23.44 hodin vyjeli strážníci do ulice Dr. Milady Horákové, kde občan zpozoroval uhynulého zajíce. Hlídka zvíře vyzvedla a poté je dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde byl zajíc umístěn do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydán k odborné likvidaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here