Retroměstečko v Pardubicích: víkendový výlet do starých časů a zpět

0
232

V sobotu 11. a neděli 12. září se v Pardubicích uskuteční oblíbené Retroměstečko. Jde o každoroční setkání spolků, muzeí a jednotlivců v oboru hasičské, vojenské a bezpečnostní techniky na Zborovského náměstí, konkrétně v prostoru bývalých Masarykových kasáren.

Seznámíte se třeba s prací hasičů a integrovaného záchranného systému, bezpečnostních složek státu i firem působících na obranné platformě. Těšit se můžete na auto či moto veterány, tankovou arénu či unikátní dobové hračky a předměty obdivované pod značkou Made in Czechoslovakia.

Mnozí návštěvníci jistě uvítají možnost techniku si doslova osahat, svézt se nebo si u konkrétního exponátu vyslechnout odpovědi na své otázky. Pro děti bude nezapomenutelným zážitkem Superbojovka s Retráčkem o zajímavé ceny. Spolupracující nadace vám ukáží, jak se žije se zdravotním postižením, a představí práci s asistenčním psem. Chybět nebudou průlety vojenských letadel, ukázky výcviku vojenských koní nebo simulace autohavárie se záchranářským zásahem. Program je zkrátka velmi bohatý a zahrnuje dokonce plavení po Labi v pátek od 16 do 18 hodin.

Vstupní brána do Retroměstečka se po oba dny otevře v 9 hodin. Návštěvníci do 150 centimetrů výšky, držitelé průkazu ZTP/P či ZTP/P a jeden průvodce mají vstup zdarma. Dospělý návštěvník zaplatí za lístek 200 korun, dva dospělí se dvěma dětmi do 15 let 500 korun a senioři starší 65 let 100 korun.

Díky této akci se ocitnete ve starých časech, ale současně i v přítomnosti, kde najdete od hračky po tank téměř vše. Přesvědčte se sami! Podrobné informace včetně časového harmonogramu a orientační mapky lze najít na stránkách www.retromestecko.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Radek Kral
Zdroj: YouTube.com

Foto: fb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here