Den otevřených dveří v pardubickém Kosatci zve na nevšední hrátky a speciální pochoutky

0
183
Integrační centrum Kosatec v Pardubicích. Foto: fb

Centrum Kosatec v Pardubicích slaví 10 let existence. Jeho dveře se otevřou lidem dokořán v úterý 14. září v 9 hodin. Na prohlídku bezbariérové budovy, případně i komentovanou, se až do 17 hodin můžou vydat dospělí i děti. Na návštěvníky však budou čekat i další zážitky.

„Propluli jsme zdárně deseti lety, a proto bude oslava volně spojená s tématem vodního světa a námořnictví,“ vysvětluje ředitelka Pavlína Potůčková. Ostatně, od názvu centra není slovotvorně daleko k největšímu druhu delfína…

A tak se před vchodem do budovy objeví maják symbolizující pomoc a naději pro osoby se zdravotním si sociálním znevýhodněním. Hned na recepci bude probíhat chytání rybiček na udičku. Ve společenském sále si zájemci zasportují na trenažéru veslování. Připraven tam bude i stylový fotokoutek: umožní pobyt v tlamě žraloka či těle mořské panny nebo společnou plavbu na jedné lodi. Poblíž něj bude dílnička, kde si každý bude moci vyrobit magnetku ve tvaru delfína nebo lodičky.

Foto: Kosatec Pardubice

V relaxační místnosti bude díky stařeckému obleku možné zakusit pocity člověka v pokročilém věku se zdravotními potížemi. Svůj sortiment předvede a k zakoupení nabídne šicí a keramická dílna. Velkou atrakcí se nejspíš stane 3D tiskárna umístěná ve druhém patře. Na střeše impozantní budovy pak návštěvníci zjistí, jak vypadá a co vše obnáší včelaření.

„Venku na zahradě nebo za nepříznivého počasí ve společenském sále se budou luštit křížovky. A lidé budou taky kreslit rybičky podle šablony, aby jako společné dílo vzniklo ozdobné akvárium,“ dodává Potůčková. Vodnímu světu se přizpůsobí i kavárna v přízemí. V jejím menu budou třeba jednohubky s rybí pomazánkou, utopenci, sladké dunajské vlny či nefalšovaný námořnický guláš.

„Česká abilympijská asociace a |její Centrum Kosatec vás srdečně zvou. Přijďte k nám na pohodovou oslavu kulatin. Těšíme se na vás!“ vzkazuje Pavlína Potůčková.

Napsal: Miloš Pelikán

Foto: Kosatec Pardubice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here