Hlídka strážníků musela v supermarketu spoutat agresivního opilého zákazníka a předat ho policistům

0
158
Foto: Pixabay.com

V sobotu 18. září v 11.30 hodin byli strážníci přivoláni do Městského parku, kde se u altánu zdržoval zřejmě podnapilý muž, jenž opakovaně padal na zem. Při příjezdu hlídky dotyčný seděl na lavičce a odpočíval s tím, že následně odejde pryč.

Auta parkující na chodníku v Úzké ulici

Po 15. hodině obdrželi strážníci informaci o tom, že v Úzké ulici parkují automobily na chodníku. Hlídka proto na jedno z těchto vozidel umístila výzvu pro nepřítomného řidiče a s přítomnými řidiči dalších dvou automobilů vyřešila přestupky na místě.

Odhozená injekční stříkačka poblíž ubytovny

V 16.41 hodin bylo oznámeno na linku 156, že se nedaleko ubytovny v Moravské ulici nachází odložená injekční stříkačka. Hlídka proto předmět vyzvedla a poté jej předala k odborné likvidaci.

Upozornění na ležícího bezdomovce v ulici Na Ostrově

O dvě minuty později vyjeli strážníci do ulice Na Ostrově, kde měl ležet na zemi bezdomovec. Hlídka na místě zastihla dvojici lidí bez domova, kteří byli odsud právě odcházeli.

Hlídka musela spoutat agresivního zákazníka

V 17.55 hodin informoval strážníky pracovník ostrahy hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové o tom, že se v jejich prodejně nachází podnapilý zákazník, jenž vráží do lidí a odmítá odejít. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že dotyčný v hypermarketu snědl potraviny, které neuhradil. Vzhledem k jeho vzrůstající agresi byli strážníci nuceni vůči němu použít donucovací prostředky a na jeho ruce přiložili pouta. Událost následně převzala k řešení přivolaná Policie ČR.

Strážníci řešili hlasitou manželskou hádku

Chvíli před 20. hodinou požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o tom, že z domu v Tyršově ulici ve Slatiňanech zní křik a nadávky. Strážníci kontaktovali obyvatelku uvedené budovy, jež sdělila, že měli s manželem slovní spor, avšak k fyzickému napadení mezi nimi nedošlo, a dodala, že manžel po incidentu usnul. Hlídka ženu poučila a poté odjela.

Mladý muž těžce nesl rozchod s dívkou

Ve 20.15 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že se ve vnitrobloku ve Fibichově ulici fyzicky napadá přítomná mládež. Strážníci na místě protiprávní jednání neshledali. Vyšlo však najevo, že se tady odehrál rozchod mladého páru, přičemž mladý muž situaci těžce nesl a křičel.

Muž ležící na točně v Průmyslové ulici

O dvacet pět minut později obdrželi strážníci oznámení, že v průmyslové zóně v Průmyslové ulici leží na točně muž, jenž má při sobě jízdní kolo. O chvíli později oznamovatel dodal, že dotyčný vstal a odchází pryč. Strážníci tohoto člověka zastihli nedaleko místa. Muž hlídce sdělil, že si pouze chvíli odpočinul a právě odchází domů.

Stížnost na svatební oslavu ve výletní restauraci

Ve 22.45 hodin se obrátil na strážníky občan, jenž uvedl, že u slatiňanské výletní restaurace dochází k rušení nočního klidu křikem a hlasitou hudbou. Hlídka po příjezdu na místo shledala, že v podniku probíhá svatební oslava, přičemž okna i dveře budovy byla uzavřená a hudbu znějící uvnitř restaurace nebylo venku slyšet. Strážníci přesto kontaktovali odpovědného muže, kterého řádně poučili. Poté hlídka odjela.

Opakovaná stížnost na hluk svatebčanů se nepotvrdila

Ve 23.30 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u výletní restaurace ve Slatiňanech dochází opakovaně k rušení nočního klidu. Strážníci u příslušného podniku ani v tomto případě protiprávní jednání neshledali a na místě pořídili audionahrávku i zvukový záznam.

Občan upozornil na hluk z restaurace v ulici Dr. Václava Peška

Krátce před půlnocí informoval strážníky občan o tom, že v ulici Dr. Václava Peška ruší noční klid hluk vycházející z místní restaurace. Při příjezdu strážníků byl však v uvedeném podniku klid a protiprávní jednání tam hlídka neshledala.

Sousedy v sídlišti Na Šancích budil v noci štěkot psa

O minutu později byli strážníci přivoláni do sídliště Na Šancích, neboť z bytu místního obyvatele zněl štěkot psa, jenž rušil ostatní obyvatele. Vzhledem k tomu, že obyvatel příslušného bytu na zvonění hlídky nereagoval, neboť zřejmě nebyl doma, oznamovatele strážníci poučili o tom, že věc s odpovědným mužem dořeší v dopoledních hodinách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here