Strážníci pomáhali policistům předvést jednoho z účastníků noční rvačky v Husově ulici

0
170
Foto: Pixabay.com

Ve čtvrtek 16. září minutu před osmou ráno oznámila strážníkům pracovnice jídelny obchodního centra ve Škroupově ulici, že byla v jejich provozovně nalezena cizí peněženka s doklady. Hlídka peněženku s doklady bez finanční hotovosti převzala a poté ji odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

Neoprávněně obsazené místo pro invalidu

V 8.31 hodin byli strážníci přivoláni na parkoviště k supermarketu v ulici SNP, kde na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy neoprávněně stál automobil s přívěsným vozíkem bez příslušného označení. Hlídka proto na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Automobil s prázdnými pneumatikami v Gorkého ulici

Přibližně o hodinu později upozornil strážníky občan na to, že v Gorkého ulici zaregistroval na chodníku stojící automobil s prázdnými pneumatikami, jenž by mohl být autovrakem, a dále, že na travnaté ploše na Palackého třídě leží plastová část automobilu. Strážníci prověřili uvedené vozidlo, přičemž shledali, že má dosud platnou technickou kontrolu, proto hlídka vyrozumí jeho majitele a věc s ním dořeší. Pokud jde o ležící plastový díl, hlídka zajistila jeho vyzvednutí a následnou likvidaci.

Auto s neplatnou technickou kontrolou v ulici K Blehovsku

V 11.15 hodin vyjeli strážníci do ulice K Blehovsku, kde parkoval podezřelý automobil přímo u plotu zdejšího podniku, přičemž oznamovatel pojal obavu, zda nebyl odcizen svému majiteli. Hlídka následně shledala, že se řidič uvedeného automobilu protiprávního jednání při parkování nedopustil, a dále, že má jeho vozidlo neplatnou technickou kontrolu. Prostřednictvím Policie ČR bylo zároveň ověřeno, že automobil není veden jako odcizený. Další kroky v této věci učiní příslušný strážník, jenž dokumentuje možné autovraky na území města.

Bezdomovci museli po sobě uklízet v Městském parku

O patnáct minut později bylo oznámeno na linku 156, že se u altánu v Městském parku zdržují bezdomovci, kteří zde vytvářejí nepořádek. Hlídka zastihla tyto lidi v klidu sedící na lavičce. Jakmile uklidili své okolí, odešli pryč.

Nesoběstačné kotě putovalo do útulku v Sečské ulici

V 13.54 hodin kontaktovala strážníky obyvatelka Pardubické ulice s tím, že odchytla zcela malé a nesoběstačné kotě. Hlídka zvíře od ženy převzala a poté je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde kotě převzala do své péče přítomná pracovnice.

Vozidlo před garáží znemožňovalo vyjet ven

Před 17. hodinou byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, kde před garáží parkoval nesprávně automobil, jenž jejímu majiteli znemožnil vyjetí vozidlem na komunikaci. Hlídka proto na tento automobil po domluvě s oznamovatelem umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Hlídka budila ve Štěpánkově ulici spícího bezdomovce

V 19.34 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že ve Štěpánkově ulici leží na chodníku bezdomovec. Hlídka dotyčného muže bez domova probudila. Tento člověk, jenž byl orientován a zdravotně v pořádku, na místě následně setrval ve stoje, aby se ukryl před deštěm.

Strážníci pomáhali předvést jednoho z účastníků rvačky

Po jedné hodině v noci požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť jeho hlídka, jež řešila v Husově ulici fyzické napadení, žádala asistenci strážníků. Vzhledem k tomu, že bylo třeba dopravit dva podezřelé muže zajištěné policií na Obvodní oddělení Policie ČR v Chrudimi, bylo rozhodnuto, že jednoho z nich v rámci spolupráce dopraví na místo strážníci. Po převozu této osoby do budovy Policie ČR hlídka odjela.

Na zahradu v Medlešicích vběhl cizí pes

Před sedmou ráno oznámila na linku 156 obyvatelka Medlešic, že na jejich zahradu vběhl cizí volně pobíhající pes. Hlídka zvíře po příjezdu odchytla. Vzhledem k tomu, že se jeho majitele podle mikročipu umístěného na těle nepodařilo zjistit, byl pes dopraven do útulku v Sečské ulici, kde byl v pořádku umístěn do připraveného kotce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here