V sídlišti Na Špici dala žena pěstí přítelkyni svého syna. Bude se zpovídat před komisí

0
279
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V pátek 17. září v 8.35 hodin vyjeli strážníci na základě telefonátu občana do Malecké ulice, kde před domem parkoval nesprávně automobil, jenž jeho obyvateli znemožnil vyjetí vozidlem na komunikaci. Vzhledem k tomu, že se majitele automobilu hlídce nepodařilo kontaktovat, byla na místo přivolána odtahová služba, jež příslušné vozidlo z komunikace odstranila. V odpoledních hodinách se majitel přihlásil o vyzvednutí svého automobilu, který o chvíli později – po vyřešení dopravního přestupku se strážníky – v pořádku převzal.

Obtížný bezdomovec žebral u supermarketu peníze

Několik minut před 13. hodinou bylo oznámeno na linku 156, že se u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové zdržuje bezdomovec, jenž obtěžuje zákazníky a žádá od nich peníze. Hlídka na místě zastihla dvojici lidí bez domova, které odsud následně vykázala.

Upozornění na volně pobíhajícího psa v Medlešicích

V 15.41 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že v Medlešicích zpozoroval volně pobíhajícího psa, jenž směřoval k obci Mikulovice. Hlídka příslušnou obec prověřila, avšak zvíře zde nezaregistrovala.

Před domem v sídlišti U Stadionu byla nalezena motorová pila

O deset minut později byli strážníci přivoláni k jednomu z domů v sídlišti U Stadionu, kde občan nalezl odloženou motorovou pilu. Hlídka po příjezdu na místo obdržela informaci od tohoto muže o tom, že techniku tady zřejmě ponechal pracovník, jenž zde v dopoledních hodinách prováděl údržbu zeleně. Strážníci následně kontaktovali příslušnou pracovnici městského úřadu, aby zjistili, který člověk tady pracoval. Dotyčná poté muže vyrozuměla. Majitel pily se vzápětí dostavil na místo a své nářadí v pořádku vyzvedl.

Nesprávně parkující automobil v Malecké ulici

Ve 20.12 hodin oznámila na linku 156 žena, že před její garáží v Malecké ulici nesprávně parkuje cizí automobil. Strážníci na místě shledali vozidlo, jež nestálo před garáží, avšak bylo ponecháno v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy, proto za jeho stěrač hlídka umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Fyzické napadání dětí ve vnitrobloku Fibichovy ulice

Před půl devátou večer informoval občan strážníky o tom, že se ve Fibichově ulici ve vnitrobloku fyzicky napadají děti. Hlídka místo prověřila, avšak s negativním výsledkem.

Žena dala pěstí přítelkyni svého syna

Ve 21.05 požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o fyzickém napadení v jednom z bytů v sídlišti Na Špici. Hlídka kontaktovala příslušnou obyvatelku, jež uvedla, že matka jejího přítele ji udeřila pěstí ruky do obličeje. Strážníci událost zadokumentovali a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

Muž, kterému zdravotníci poskytovali pomoc, měl u sebe kolo

Dvě minuty po půlnoci se obrátil na strážníky s žádostí o spolupráci opět operační důstojník Policie ČR. Tentokrát bylo třeba, aby strážníci vyjeli do sídliště U Stadionu, kde posádka Zdravotní záchranné služby poskytovala pomoc muži, jenž měl při sobě jízdní kolo, které bylo třeba převzít do úschovy z důvodu jeho převozu do nemocnice. Hlídka po příjezdu obdržela informaci od zdravotníků o tom, že dotyčný půjde po ošetření domů, tudíž nebude potřeba uschovat jeho dopravní prostředek. Po tomto sdělení strážníci odjeli.

Hlasitá hudba rušila v ulici Svatopluka Čecha noční klid

V 00.13 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že z domu v ulici Svatopluka Čecha zní hlasitá hudba, jež ruší noční klid. Strážníci kontaktovali odpovědného muže, jenž znějící hudbu ztišil, aby již nikoho nerušil. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here