U Luže přistála nečekaně v koruně stromu paraglidistka. Po více než dvou hodinách jí pomohl dolů policejní vrtulník

0
519
Foto: Policie ČR

V katastru obce Luže nečekaně přistála v sobotu 25. září kolem 13. hodiny na vzrostlém, asi patnáctimetrovém stromě paraglidistka, která zde zůstala viset více než dvě hodiny. Na pomoc jí museli přispěchat policisté a hasiči.

„Silný poryv větru ji při termickém stoupání odnesl na vzrostlý strom. V jeho koruně se ženě zachytil padák a zůstala zde proto viset na padákových šňůrách. Ze země se paraglidistku nepodařilo zachránit a tak přiletěl na pomoc policejní vrtulník s podvěsem, který ji po více než dvou hodinách strávených v koruně stromu vyprostil. Kolegové se zachráněnou provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl negativní,“ říká mluvčí republikové policie Andrea Muzikantová. Jak dodává, nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

„Hasiči se nejprve nemohli dostat k ženě na stromě. Komplikací byla nesjízdná cesta a strom ve stráni, kam nebylo možné lesní cestou projet s výškovou technikou. Nemohli zasáhnout ani hasiči lezci. Strom měl velmi slabé větvičky a nebylo možné uvázat nikde lana a ženu vysvobodit. Na řadu tak přišla pomoc vrtulníku Letecké služby Policie ČR z Prahy. Přivolal ho velitel zásahu. Paraglidistka byla nakonec zachráněna v podvěsu vrtulníku se záchranářem a spuštěna zpět na zem,“ doplňuje informaci velitel hasičského zásahu František Rulík z HZS Chrudim.

Foto: Policie ČR
Foto: HZS Pardubického kraje

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here