Za dveřmi je legendární plochodrážní závod o Zlatou přilbu

0
573

V neděli 3. října ve 12 hodin začnou v Pardubicích souboje o Zlatou přilbu. Nejstarší motocyklový závod na ploché dráze na světě je vrcholem třídenního programu. Oproti loňsku zatím není stadion ve Svítkově vyprodán: lístky lze sehnat v síti Ticketportal a nejspíš budou i přímo na místě.

Akce se v Pardubicích koná od roku 1929. Do hlediště se vejde víc než 10 tisíc lidí těšících se na atraktivní podívanou na šestici závodníků jedoucích po ovále bezmála stokilometrovou rychlostí. Na hlinitopísčitém povrchu se opět představí mnoho jezdců absolutní světové špičky. O slavnou trofej budou usilovat i nejlepší domácí borci. Blížící se 73. Zlatá přilba Pardubic je okořeněna tím, že vítěz posledních tří let Jason Doyle z Austrálie se chce stát prvým, kdo závod vyhraje čtyřikrát po sobě.

Již v pátek 1. října v 17 hodin zahájí motocyklový svátek finále mistrovství světa v kategorii jezdců do 21 let. Na svítkovské dráze se tak stane potřinácté v historii tohoto šampionátu: jde o nejčastější místo, kde se o tyhle tituly bojuje.

Sobotní odpoledne bude patřit klasickým motocyklům v závodech takzvané americké ploché dráhy. Uskuteční se i závod juniorských nadějí Zlatá stuha – letos již po čtyřicáté sedmé.

V neděli odpoledne se dozvíme, kdo si letos nasadí na hlavu Zlatou přilbu.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Plochá Dráha CZECH SPEEDWAY
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here