Hlídka musela v Chrudimské nemocnici spoutat agresivního muže

0
160
Foto: Pixabay.com

V pátek 1. října v 9.53 hodin informoval strážníky občan o tom, že na Tyršově náměstí zpozoroval automobil bez příslušného označení, neoprávněně stojící na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy, přičemž tento automobil stál zčásti také na veřejné zeleni. Hlídka proto na vozidlo i na další dva nesprávně zaparkované automobily v jeho okolí umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Automobil s vyvráceným kolem bylo nutné odtáhnout

Deset minut po poledni byli strážníci přivoláni do Rubešovy ulice, kde stál automobil s vyvráceným kolem v místě, kde tvořil překážku v silničním provozu. Vzhledem k tomu, že majitele tohoto auta se hlídce nepodařilo kontaktovat, byla na místo přivolaná odtahová služba, jež automobil z komunikace odstranila. O provedeném odtahu byla následně vyrozuměna příslušná úřednice Městského úřadu v Chrudimi a také Policie ČR.

Kříženec odchycený u školy putoval do psího útulku

V 15.37 hodin upozornil strážníky muž na to, že u budovy školy ve Sladkovského ulici volně pobíhá pes, jehož majitel se nikde poblíž nenachází. Hlídka tohoto křížence odchytla a poté jej přepravila do útulku v Sečské ulici, kde bylo zvíře předáno do péče přítomné pracovnice.

Hlídka prověřovala poplašný signál v budově Muzea

Po 18. hodině požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit budovu Muzea v Široké ulici, odkud obdržel poplašný signál. Hlídka příslušný objekt prověřila, avšak jeho narušení ani nepovolanou osobu tady nezaregistrovala. O zjištěných skutečnostech byla informována Policie ČR.

Pět parkovaček kvůli obsazení vyhrazených míst

V 18.35 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na vyhrazených parkovacích místech na Resselově náměstí stojí automobily bez příslušného označení. Hlídka parkovací místa prověřila a následně zde za stěrače pěti vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Strážníci vykázali od supermarketu otravné bezdomovce

O dvacet minut později vyjeli strážníci k supermarketu ve Václavské ulici, kde se zdržovali podnapilí bezdomovci, kteří obtěžovali kolemjdoucí zákazníky. Hlídka po příjezdu odsud dvě osoby pro nevhodné chování vykázala.

Obyvatelka Medlešic měla problémy se svým přítelem

Ve 22.32 hodin kontaktovala strážníky s žádostí o pomoc obyvatelka Medlešic, jež uvedla, že má problémy se svým přítelem, a dodala, že jeho další přítomnost ve svém bytě si nepřeje. Strážníci dotyčného, jenž měl trvalé bydliště na jiné adrese, po domluvě s oznamovatelkou odsud vykázali.

Hlídka musela agresivního muže v nemocnici spoutat

Po půl dvanácté večer bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Opletalově ulici u sportovní haly leží na zemi mezi automobily neznámý muž. Strážníci tohoto viditelně podnapilého místního člověka podrobili orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou přes tři promile alkoholu. Vzhledem k naměřené hodnotě hlídka dotyčného dopravila k vyšetření do nemocnice, kde však začala vzrůstat jeho agresivita a hlídka byla nucena vůči němu použít donucovací prostředky a přiložit mu na ruce pouta. Protože službu konající lékař následně rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice, strážníci muže po vyšetření přepravili do Pardubic, kde jej předali do péče personálu stanice.

Žena chtěla po hádce svého známého vykázat z bytu

Krátce před jednou hodinou v noci kontaktovala strážníky obyvatelka sídliště U Stadionu s tím, že v jejím bytě se nachází jí známý muž, jenž ji slovně napadá a odmítá z jejího bytu odejít. Dotyčný po příjezdu hlídky sám odešel pryč.

Stížnost na rušení nočního klidu v ulici Dr. Bartůňka

V 05.00 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Bartůňka, kde docházelo k rušení nočního klidu tím, že zde někdo lezl po lodžiích bytového domu. Hlídka příslušnou budovu prověřila, avšak protiprávní jednání tady neshledala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here