Žena ohlásila podezřelý pytel v ulici Bohuslava Martinů. Nebyla v něm výbušnina, ale textilní odpad

0
199
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V sobotu 2. října po osmé ráno vyjeli strážníci do zahrádkářské kolonie Na Bělidle, kde se nacházelo odstavené a nezajištěné jízdní kolo. Hlídka po příjezdu na místo ověřila, že se nejedná o odcizený dopravní prostředek a poté jízdní kolo žluté barvy uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Odhozená injekční stříkačka v Pardubické ulici

V 13.10 hodin informoval strážníky občan o tom, že na autobusové zastávce v Pardubické ulici zpozoroval odloženou injekční stříkačku. Hlídka tedy předmět na místě vyzvedla a poté jej odevzdala k odborné likvidaci.

Parkovačka za nesprávné stání v obci Kunčí

Ve 14.05 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu, jenž se nacházel v obci Kunčí. Vzhledem k tomu, že se hlídce nepodařilo kontaktovat jeho majitele, umístila za stěrač tohoto automobilu výzvu pro nepřítomného řidiče.

Podezřelý odhozený pytel skrýval textilní odpad

V 19 hodin kontaktovali strážníky s žádostí o spolupráci policisté, protože obyvatelka ulice Bohuslava Martinů před zdejším bytovým domem zaregistrovala podezřelý odložený pytel, přičemž pojala obavu, že by se uvnitř mohlo nacházet něco nebezpečného. Hlídka v příslušném pytli shledala uložený textilní odpad, který poté umístila do příslušné nádoby na odpad.

Nalezený občanský průkaz v supermarketu

V 19.10 hodin byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, kde byl nalezen cizí občanský průkaz. Hlídka doklad v prodejně vyzvedla a následně jej uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

Upozornění na skupinu lidí, jež přemístila dopravní značky

Ve 20.54 hodin bylo oznámeno na linku 156, že Fibichovou ulicí právě prošla skupina lidí, která cestou přemístila přenosné dopravní značky a kopala do plechových vrat jednoho z domů. Strážníci prověřili okolí zmíněné ulice a následně i celou lokalitu, avšak tyto osoby tady nezaregistrovali. Vzhledem k tomu, že dopravní značení ani vrata nebyla jejich jednáním poškozená, hlídka odjela.

Před barem Široká nasedl do automobilu opilý řidič

Po čtvrté ráno obdrželi strážníci informaci, že do automobilu zaparkovaného před barem v Široké ulici právě nasedl podnapilý řidič. Strážníci vozidlo na místě už nezastihli, proto provedli šetření v okolí, až příslušný automobil zpozorovali v prostoru čerpací stanice v Dašické ulici. Hlídka jeho řidiče vyzvala, aby setrval na místě do příjezdu přivolané policie, jež celou věc převzala k řešení. Dotyčný během orientační dechové zkoušky záhy nadýchal bezmála jedno promile alkoholu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here