Filmový klub Chrudim zahraje ve čtvrtek nekonvenční satiru na pokryteckou společnost

0
97

Filmový klub Nevídáno zahraje v chrudimském kině ve čtvrtek 7. října snímek Smolný pich aneb Pitomý porno. Satirický pohled na pokrytectvím nasáklou společnost libující si v předsudcích a ponížení natočil rumunský režisér Radu Jude.

Kariéra učitelky Emi se ocitne v ohrožení, když se na internetu objeví video, v němž se oddává sexu s manželem. Nenápadná třicátnice je proto postavená před rodiče svých žáků. Ti mají rozhodnout o jejím setrvání na prestižní střední škole…

Formální svobodomyslnost snímku o třech stylisticky odlišných kapitolách odráží nemohoucnost postav, které si kvůli věkovým, společenským nebo náboženským rozdílům a uzavřenosti v myšlenkově omezených světech nedovedou navzájem naslouchat. Nejde o důkladnou analýzu společenských poměrů, ale o naštvanou emotivní palbu do diváků, kteří se třeba jen pouhým přihlížením podílejí na tom, že zanedbatelné poklesky odvádějí pozornost od závažných zločinů a přispívají k neblahému rozdělení společnosti.

Projekce začne ve 20 hodin. Kdo má klubovou průkazku, pořídí lístek za 70 korun, vstupné pro ostatní návštěvníky je 110 korun.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here