Kdo porýpal u Centra sociálních služeb a pomoci ženám zaparkované automobily?

0
188
Foto: Roman Zahrádka

Ve středu 6. října v 8.05 hodin vyjeli strážníci do Škroupovy ulice, kde na autobusové zastávce u obchodního centra neoprávněně parkoval osobní automobil, jenž bránil autobusu v zajetí do prostoru této zastávky. Před příjezdem hlídky na místo však vozidlo odjelo pryč.

Dopravní zácpa na Palackého třídě

Krátce před desátou dopoledne požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba, aby strážníci prověřili okružní křižovatku na Palackého třídě, kde mělo dojít k technické závadě na projíždějícím automobilu, jenž zůstal stát nepojízdný v křižovatce, v jejímž okolí se vytvořila dopravní zácpa. Hlídka místo prověřila, avšak stojící vozidlo, ani dopravní zácpu tady nezaregistrovala.

Kdo porýpal ženám zaparkované automobily?

V 11.15 hodin oznámila strážníkům žena, že během uplynulého dne došlo k porýpaní karosérie jejího automobilu, i vozidel jejích kolegyň. Oznamovatelka dále uvedla, že všechny ženy své automobily zaparkovaly v okolí sociálního zařízení pro seniory v Soukenické ulici. Vzhledem k tomu, že šetření události tyto řidičky prozatím po hlídce nežádaly, operátor městské policie oznamovatelce přislíbil, že strážníci se během pochůzkové činnosti na lokalitu zaměří.

Rozbitá autobusová zastávka na Borzně

Krátce před polednem informoval strážníky pracovník Technických služeb o tom, že na autobusové zastávce u obchodního centra na Borzně někdo poškodil skleněné desky tvořící přístřešek této zastávky. Dotyčný dále přislíbil, že skleněné střepy z chodníku odstraní jeho pracovníci, které na místo události vyšle. Strážníci pořídili potřebnou fotodokumentaci a poté kontaktovali majitele poškozeného přístřešku, jenž telefonicky uvedl, že ve věci žádného šetření po městské policii nežádá.

Zásah hasičů při dopravní nehodě v Poděbradově ulici

V 16.10 hodin požádal o spolupráci strážníky operační důstojník hasičů, neboť bylo třeba, aby strážníci v Poděbradově ulici, kde došlo k dopravní nehodě, usměrňovali provoz během zásahu hasičů. Při příjezdu hlídky do ulice se tam již nacházeli přivolaní policisté, kteří dopravu usměrňovali. Protože po strážnících ničeho nežádali, hlídka odjela.

Majitel si musel pro svého psa dojít do útulku

V 17.20 hodin byli strážníci přivoláni do křižovatky ulic Novoměstská a Na Kopanici, kde žena odchytla volně pobíhajícího psa, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka podle mikročipu umístěného na těle zvířete zjistila jeho majitele, jehož se strážníkům v místě bydliště nepodařilo zastihnout. Protože dotyčný nepřijal ani telefonní hovory od operátora městské policie, byla na jeho telefonní číslo odeslána textová zpráva o tom, že jeho pes byl umístěn do útulku v Sečské ulici. O několik minut později majitel psa telefonicky kontaktoval strážníky s tím, že hodlá své zvíře z útulku neprodleně vyzvednout. Po domluvě se strážníky se dotyčný dostavil do Sečské ulice, kde po vyřešení přestupku svého psa z útulku vyzvedl.

Znečištěná fasáda paneláku v sídlišti Na Větrníku

O dvacet pět minut později se obrátil na strážníky s žádostí o pomoc obyvatel sídliště Na Větrníku, neboť fasádu panelového domu v místě pod jeho oknem znečistily jemu známé děti neurčenou barvou nebo šťávou z ovoce. Po příjezdu strážníků vyšlo najevo, že událost má na svědomí malý chlapec, jenž znečistil fasádu jablkem. Hlídka následně kontaktovala jeho matku, jež přislíbila, že její rodina znečistění z příslušné budovy odstraní. Strážníci s tímto postupem souhlasili a na uvedeném místě poté vykonali kontrolu.

Volně pobíhající pes dorážel na procházející ženu

Ve 21.57 hodin vyjeli strážníci do Hniličkovy ulice, kde na procházející ženu dorážel volně pobíhající pes většího vzrůstu. Hlídka po příjezdu zvíře zastihla řádně zajištěné na pozemku jeho majitele, jenž na zvonění hlídky na jeho domovní zvonek nereagoval. Událost proto městská policie dořeší během následujícího dne.

Hlasitá hudba rušila ve dvě ráno noční klid

Po druhé hodině ráno informovala místní obyvatelka strážníky o tom, že hluk vycházející z jejího sousedství ruší noční klid. Hlídka kontaktovala odpovědného muže, jenž po vyřešení přestupku znějící hudbu ztlumil. Strážníci poté odjeli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here