Muž musel po sobě uklízet nepořádek u nákladové rampy na Borzně

0
140
Foto: Městská policie Chrudim

Ve čtvrtek 7. října po sedmé ráno informovala strážníky žena o tom, že poblíž křižovatky ulic Palackého a Fibichova zpozorovala u vozovky uhynulou kunu. Hlídka tedy zvíře vyzvedla a poté je dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde bylo uloženo do speciálního mrazicího boxu, odkud bylo vydáno k odborné likvidaci.

Hlídka hledala u trati pobíhajícího vietnamského vepře

V 15.35 hodin byli strážníci přivoláni do Slatiňan, kde se u železničního přejezdu v ulici Vítězství volně pohyboval vietnamský vepř. Před příjezdem hlídky pobíhající zvíře odchytil a řádně zajistil jeho majitel ze Slatiňan. Po projednání události s dotyčným strážníci odjeli.

Kdo obhlížel v Medlešicích zahrady zdejších obyvatel?

Krátce před 17. hodinou upozornil strážníky občan na to, že se u rybníka v Medlešicích pohybuje neznámý podezřelý muž, jenž předtím nahlížel do zahrad zdejších obyvatel, kde sledoval jejich vybavení. Hlídka prověřila místo a následně i celou obec, avšak tohoto člověka, jehož popis měla k dispozici, nezaregistrovala.

Odhozený odpad poblíž budovy úřadu v Městském parku

V 17.16 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Městském parku leží u budovy úřadu deka a další odpad, přičemž není vyloučeno, že se zde zdržuje bezdomovec. Strážníci na místě nikoho nezastihli. O odloženém odpadu hlídka učinila zápis do knihy závad, aby byl co nejdříve odstraněn.

Bezdomovec se sehnul pro minci a řidič se ho lekl

O několik minut později kontaktoval strážníky řidič autobusu s tím, že u autobusové zastávky na Palackého třídě vstoupil do vozovky před jeho automobil zřejmě podnapilý bezdomovec, jehož by tady později mohlo srazit jiné projíždějící vozidlo. Strážníci poblíž zmíněného místa zaregistrovali muže bez domova, jenž nejevil známky požití alkoholu a bez problémů kráčel po chodníku. Od lidí na autobusové zastávce pak hlídka obdržela informaci, že tento orientovaný člověk zde sbíral ze země drobnou minci, přičemž se přiblížil k okraji chodníku, kde se sehnul. V tu chvíli na něho zatroubil řidič projíždějícího autobusu, zřejmě v obavě, aby muž nespadl do vozovky před autobus.

Muž musel po sobě uklízet nepořádek u nákladové rampy

Ve 20.47 hodin vyjeli strážníci do Husovy ulice, kde se u nákladové rampy obchodního centra zdržovali v křoví bezdomovci, kteří tady dělali nepořádek. Hlídka na místě zastihla místního muže, jenž uvedl, že si zde chtěl jen odpočinout a následně usnul. Dotyčný musel nejprve uklidit své okolí a poté byl strážníky vykázán.

Strážníci pomáhali časně ráno muži zpět na lůžko

Po šesté ráno se obrátila na strážníky s žádostí o pomoc místní obyvatelka, jež uvedla, že její manžel doma spadl z postele a ona mu nedokáže pomoci vstát. Strážníci tohoto člověka vyzvedli po pádu nezraněného a poté jej uložili zpět na lůžko, kde setrval v péči své manželky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here