Obyvatel sídliště Na Větrníku se obával napadení. Přivolal si na pomoc strážníky

0
171
Sídliště Na Větrníku. Foto: Roman Zahrádka

V sobotu 9. října se v 11.37 hodin obrátil na strážníky s žádostí o pomoc obyvatel sídliště Na Větrníku, jenž se obával návratu domů z důvodu možného napadení. Dotyčný strážníkům po příjezdu uvedl, že předtím došlo ke sporu mezi ním a jemu známým mladým mužem, jenž nyní mohl mít v úmyslu fyzicky jej napadnout. Hlídka poté kontaktovala druhého účastníka sporu. Následně vyšlo najevo, že mezi nimi došlo pouze k nedorozumění. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka nezjistila.

Odložený batoh s mobilem v areálu skateparku

V 11.50 hodin byli strážníci přivoláni k novému skateparku v ulici Dr. Milady Horákové, kde byl nalezen odložený batoh, jenž obsahoval mobilní telefon. Hlídka tedy nalezené věci vyzvedla a poté je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

Parkovačka kvůli komplikaci s vyjetím na silnici

Krátce po poledni obdrželi strážníci informaci, že v ulici Čs. partyzánů zkomplikoval majiteli domu nesprávně zaparkovaný automobil vyjetí vozidlem na komunikaci. Vzhledem k tomu, že se hlídce nepodařilo kontaktovat majitele tohoto automobilu, byla za jeho stěrač umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Hlídka hledala v Rooseveltově ulici ležícího muže

V 12.20 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky 112, že u areálu firmy v Rooseveltově ulici leží na zemi člověk. Při příjezdu hlídky u tohoto muže již zasahovali policisté, kteří věc řešili.

Žena chtěla předat strážníkům zraněného holuba

Po 15. hodině se do služebny strážníků dostavila žena, jež hodlala hlídce předat holuba s poraněnou nohou. Operátor městské policie tuto skutečnost telefonicky konzultoval s pracovníkem záchranné stanice živočichů, jenž uvedl, že péče o tyto ptáky spadá pod chovatele holubů, přičemž ti pro poraněného holuba momentálně nemohli přijet. Na základě tohoto sdělení dotyčná zraněného ptáka odnesla domů, aby se o něj postarala, než jej převezme do péče příslušný člověk, který ji nejprve telefonicky vyrozumí.

Upozornění na muže ležícího na chodbě bytovky

Ve 21.52 bylo oznámeno na linku 156, že v jednom z domů v Rooseveltově ulici leží na společné chodbě neznámý muž. Hlídka uvedenou budovu prověřila, avšak ležící osobu zde nezastihla.

Poplašný signál v Muzeu loutkářských kultur

V 00.14 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit budovu muzea loutek, odkud obdržel poplašný signál. Hlídka příslušný objekt prověřila, avšak jeho narušení nezaregistrovala. O výsledku byla Policie ČR informována.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here