Po třech letech bude opět možné ochutnat vína z vinohradu ve Smrkovém Týnci

0
132
Foto: Vinohrad Smrkový Týnec

Ve vinohradu ve Smrkovém Týnci bude možné v sobotu 16. října od 17 hodin po třech letech opět ochutnat zdejší vína, která jsou v oblibě jak u tuzemských, tak i zahraničních hostů.

Je to dáno především jejich vysokou jakostí, neboť výrobě předchází zdlouhavý proces ošetřování vinohradu s pomocí organiky, hroznů, sklizně, probírky a zrání. Vína jsou raritní svojí nízkou produkcí, 100% nechemickou výrobou, od práce ve vinici až po stáčení, a především špičkovou kvalitou. I z těchto důvodů jdou na export, například produkce zdejšího Muscatu Blanc končí celá v zahraničí. Mimořádná bude degustace vín, chráněných známkou Pater Noster, která je teprve druhá v pořadí a nabídne průřez jednotlivými kategoriemi vín Pater Noster. Slavnostní večer bude pojat také jako snoubení vína s různými netradičními pokrmy, jež podporují chuťové buňky.

Degustací bude provázet majitel vinohradu, kde se rodí hrozny pro přípravu vín Pater Noster. V případě zájmu je nutná registrace předem na telefonním čísle 604 966 377. Více informací naleznete na www.vinohrad-smrkovy-tynec.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here