Strhující příběh o zkostnatělosti křesťanství v chrudimském kině

0
156

Filmový klub Nevídáno uvede ve čtvrtek 21. října polské drama Corpus Christi, nominované na Oscara. Jde o zdařilé podobenství s mravním přesahem, které působí účinněji než leckterá kázání církevních hodnostářů. Základní námět založený na skutečných událostech je rozvinut do strhujícího příběhu o významu víry a zkostnatělosti křesťanství v dnešní době.

Dvacetiletý Daniel prodělá v nápravném zařízení duchovní proměnu. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Po propuštění má pracovat v truhlárně na malém městě, ale hned po příjezdu se díky náhodě převlékne do kněžského a začne pečovat o místní farnost. Charismatický pastýř rozčeří stojaté vody a místní komunita, krutě zasažená tragédií, k níž tu došlo, začne s jeho pomocí léčit své rány. Uspěje nekonvenční Daniel ve svém poslání? A za jakou cenu?

Promítání dvouhodinového filmu začne v městském kině ve 20 hodin. Kdo má klubovou průkazku, pořídí lístek za 70 korun, vstupné pro ostatní návštěvníky je 110 korun.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here