Neshody mezi sousedy v sídlišti Na Větrníku musí vyřešit přestupková komise

0
225
Sídliště Na Větrníku. Foto: Roman Zahrádka

Ve středu 13. října krátce po sedmé ráno vyjeli strážníci na parkoviště u supermarketu v ulici Obce Ležáků, kde na parkovišti, určeném pro osobní automobily, parkoval kamion. Hlídce jeho řidič sdělil, že po dokončení předepsané bezpečnostní přestávky místo neprodleně opustí. Po vyřešení dopravního přestupku strážníci odjeli.

Hlídka se opakovaně pokoušela odchytnout psa

V 7.20 hodin informoval strážníky řidič o tom, že v okolí okružní křižovatky u Medlešic volně pobíhá pes černé barvy. Hlídka se opakovaně pokusila pobíhající zvíře odchytnout, avšak neúspěšně, až nakonec pes utekl před strážníky do polí.

Stížnost na obsazená místa před poštou na náměstí

V 8.17 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na Resselově náměstí u budovy pošty parkují na vyhrazených parkovacích místech neoprávněně automobily bez příslušného označení. Hlídka tedy parkovací místa prověřila, avšak protiprávní jednání řidičů tady nezaregistrovala.

Strážníci museli usměrňovat provoz u křižovatky

V 9.16 hodin kontaktoval strážníky s žádostí o pomoc řidič, jenž uvedl, že u jeho nákladního automobilu došlo u okružní křižovatky v ulici SNP k technické závadě řídící jednotky, v důsledku čehož se vozidlo stalo nepojízdným, a dodal, že bude třeba, aby u zmíněné křižovatky, kde se tvoří dopravní zácpa, usměrňovali provoz strážníci, a to do příjezdu přivolaného servisního automobilu. Hlídka poté na místě usměrňovala dopravu do příjezdu odtahové služby.

Společné pátrání strážníků a policistů po hledaném muži

Po 15. hodině požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba, aby hlídka společně s policisty pátrala po pohřešovaném muži. Strážníci pátrali v ulicích města podle dispozic policistů do 16.10 hodin, kdy jim Policie ČR oznámila, že dotyčného vypátrala.

Parkovačka za stání na zeleni v Čáslavské ulici

V 17.29 hodin obdrželi strážníci informaci, že u jednoho z domů v Čáslavské ulici stojí automobil na zeleni. Hlídka proto za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Neshody mezi sousedy musí řešit přestupková komise

O několik minut později byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, odkud místní obyvatel sdělil, že mezi ním a jeho sousedy došlo k neshodám. Vzhledem k tomu, že událost nebylo možné vyřešit na místě, hlídka věc zadokumentovala a spisový materiál následně postoupila k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here