Strážníci vykázali z areálu skateparku vulgárního muže. Nikdo tady o jeho rady nestál

0
215
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V sobotu 16. října před sedmou ráno kontaktoval strážníky občan s tím, že v Opletalově ulici odchytl volně pobíhajícího psíka. Strážníci od muže zvíře převzali a následně se pokusili podle mikročipu zjistit majitele. To se nezdařilo, proto hlídka psa dopravila do útulku v Sečské ulici, kde byl umístěn do připraveného kotce.

V Moravské ulici ležel na zemi muž. Nadýchal přes dvě promile

Přesně v poledne byli strážníci přivoláni k lávce v Moravské ulici, kde na zemi ležel neznámý muž. Hlídka se po příjezdu pokusila dotyčného místního občana, z něhož byl silně cítit alkohol, probrat, což se strážníkům nepodařilo, proto přivolali Zdravotní záchrannou službu. V přítomnosti zdravotníků muž procitl, proto byl podroben orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou přes dvě promile alkoholu. Po domluvě se zasahujícím lékařem hlídka muže předala do domácí péče jeho matce.

Hlídka hledaného Bulhara vypátrala u obchodního centra

V 17.07 hodin obdrželi strážníci informaci o tom, že se u supermarketu v ulici SNP pohybuje neznámý muž, zřejmě Bulhar, jenž vybírá peníze od kolemjdoucích osob. Strážníci cizince zastihli u nedalekého obchodního centra. Po vyřešení jeho protiprávního jednání jej hlídka vykázala.

Strážníci vykázali z areálu skateparku vulgárního muže

Před 18. hodinou vyjeli strážníci ke skateparku v ulici Dr. Milady Horákové, kde se pohyboval neznámý muž, jenž se měl k přítomným lidem chovat vulgárně. Dotyčný hlídce po příjezdu uvedl, že sportovce učil správné technice jízdy, přičemž k jejich motivaci použil i tvrdé výrazy. Vzhledem k tomu, že o jeho trenérské lekce nikdo z přítomných lidí nestál, strážníci jej ze sportoviště vykázali.

Přestupková komise bude řešit hádky mezi ženou a jejím přítelem

V 18.58 hodin se obrátila na strážníky s žádostí o pomoc obyvatelka Hniličkovy ulice, jež uvedla, že ji napadá její přítel. Strážníkům následně žena uvedla, že ji dotyčný opakovaně udeřil pěstí do hrudníku, a dodala, že lékařské vyšetření vyhledá sama až následující den. Vzhledem k tomu, že její přítel jevil známky požití alkoholu, byl vyzván, aby se k podání vysvětlení dostavil do služebny následující den, a poté byl z bytu své přítelkyně vykázán. Po zadokumentování byla věc předána k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

Parkovačka bude vyřešena s řidičem dodatečně

Po 19. hodině byli strážníci přivoláni do ulice Bohuslava Martinů, kde před garáží parkoval cizí automobil. Vzhledem k tomu, že se majitele vozidla hlídce nepodařilo kontaktovat, umístila za stěrač jeho automobilu výzvu pro nepřítomného řidiče. Po chvíli se k vozidlu dostavil příbuzný majitele, jenž automobil přeparkoval s vysvětlením, že vozidlo tady předtím zaparkoval kamarád. Dopravní přestupek bude na základě výzvy, umístěné za stěrač automobilu, vyřešen s odpovědným řidičem ve služebně v následujících dnech.

U paneláku křičel muž. Odvedla si ho odsud matka

Ve 20.35 hodin informovala strážníky žena o tom, že u panelového domu ve Vlčnovské ulici dlouhou dobu křičí muž. Strážníci zjistili jeho totožnost a poté kontaktovali jeho matku, jež se o chvíli později dostavila na místo s tím, že se o syna postará.

Upozornění na opilce u Muzea v Široké ulici

O minutu později bylo oznámeno na linku 156, že se v Široké ulici u budovy Muzea nachází opilý člověk. Hlídka muže sedícího na lavičce shledala jako mírně podnapilého, avšak orientovaného a schopného samostatné chůze, proto následně odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here