Z Chrudimi zmizela většina nelegálních bilboardů. Věřím, že tyto reklamní šmejdy zmizí všechny, dodává místostarosta Štěpánek

0
235
Ilustrační foto: Roman Zahrádka

Z Chrudimi zmizela většina sporných bilboardů. Zejména ty, které byly bez vědomí radnice a dalších majitelů dotčených pozemků rozmístěny kolem obchvatu a komunikací prvních tříd ve městě. Informoval o tom místostarosta Pavel Štěpánek (Piráti), který v je v Chrudimi zodpovědný za dopravu.

„Díky mému systematickému, až otravnému tlaku na Silniční správní úřad Pardubického kraje se podařilo drtivou většinu bilboardů odstranit. A to i přesto, že firma, která je vlastní, stále používá právní kličku, která v momentě, když je firma vyzvána k odstranění bilboardu, jí umožňuje bilboard přesunout o pět nebo deset metrů dál, čímž měl být údajně splněn požadavek na odstranění. S tím jsme se pochopitelně nespokojili a postavili jsme náš požadavek na větě ´odstraňte z ochranného pásma´, takže když došlo k posunutí bilboardu, nezmizel z ochranného pásma. Silniční správní úřad a Správa a údržba silnic Pardubického kraje tak mohly díky tomu přistoupit k exekuci, bilboardy zakryly a následně je trvale odstranily. Jsem proto rád, že se tento boj podařilo alespoň pro tuto chvíli vyhrát a pokračujeme ve snaze odstranit zbývající bilboardy, které jsou rozmístěny v trochu jiném režimu ve městě, ale věřím, že se podaří tyto reklamní šmejdy dostat odsud úplně,“ říká místostarosta Štěpánek.

„Pavel se tomu opravdu intenzivně věnoval, snažil se jít za svým a věci pohlídal. Sám jsem překvapen, jak je v takových případech zákon bezzubý, když někdo bez jakéhokoliv povolení a zcela ilegálně postaví něco takového na veřejném pozemku města nebo kraje a čeká, co budeme dělat. Uvedená společnost je dost agresivní a podává okamžitě trestní oznámení, proto jsem velmi rád, že její bilboardy z našeho města zmizí,“ dodává starosta města František Pilný (ANO 2011).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here