Divadlo Karla Pippicha oslaví 90 let od položení základního kamene

0
148
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Nadcházející víkend bude v Chrudimi ve znamení oslav 90 let od položení základního kamene divadla. Na sobotu 23. i neděli 24. října je přichystán originální program. Co je přichystáno?

Sobotní program, na který je vstup je zdarma

Na malé scéně bude od 9 do 16 hodin probíhat „Foto v záři reflektorů“. Přijďte si tam vyzkoušet kostýmy a nechat se vyfotit v divadelních kulisách profesionálním fotografem!

Na hlavní scéně bude od 9 do 11 a také od 14 do 16 hodin čekat zajímavá výzva na každého, kdo se chce aspoň na chvíli stát hereckou hvězdou. Pod názvem „V hlavní roli… Vy!“ si můžete zkusit, jaké to je, stát na prknech, co znamenají svět. K dispozici vám bude zvukař, osvětlovač a další techničtí pracovníci divadla. Můžete hrát, zpívat, tančit… a u toho se třeba nechat vyfotit.

Od 11 do 14 hodin si zájemci budou moct prohlédnout unikátní historickou oponu divadla z roku 1854.

Uskuteční se také dvě komentované prohlídky divadla: Projděte si prostory divadla, ve kterých jste ještě nebyli! Pojďte nahlédnout do různých místností, propadliště, orchestřiště, hereckých šaten nebo do výstavní síně, suterénu, divadelního klubu…Sraz je v 11 a 14 hodin ve foyer divadla u šaten.

Nedělní program za symbolické vstupné 90 Kč

Od 10 do 11 hodin bude opět vystavena historická opona divadla. V 11 hodin bude zahájena komentovaná prohlídka divadla ‒ sraz je ve foyer.

V 19 hodin začne na hlavní scéně představení „S Tvojí dcerou? Ne!“. Jiskřivá komedie plná omylů, trapasů nabídne gejzír krkolomných situací neberoucích konce. Hru uvádí Divadelní spolek Jana Nepomuka Štěpánka Chrudim.

Napsal: Miloš Pelikán

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here