Elektroinstalace v budově městského úřadu začíná vypovídat službu. Přijde proto celá vyměnit

0
198
Foto: Kodl Cr

Radní města ustanovili komisi, která vybere dodavatele kompletní rekonstrukce elektroinstalace v budově městského úřadu čp. 67 v Pardubické ulici. Uskutečnit by se měla v příštím roce a vyměněny mají být veškeré rozvody ve všech patrech objektu. Nejen elektrické, ale i datové. Dále zde bude osazeno nové osvětlení na chodbách i v kancelářích úředníků, včetně nouzového osvětlení, a provedeny sádrokartonářské práce.

„Zahajujeme nyní výběrové řízení, přičemž projektantský rozpočet činí zhruba 5 900 000 korun. Uvidíme tedy, jak se podaří akci vysoutěžit s ohledem na vývoj cen ve stavebnictví, který bohužel není dobrý. Na druhé straně zahajujeme soutěž na podzim, tedy v době, kdy firmy ukončují práce a začínají si zajišťovat práci na příští rok, proto doufám, že tuto akci vysoutěžíme s dobrou cenou,“ říká místostarosta Aleš Nunvář (Piráti).

Zdědili jsme budovu i s rozvody po OV KSČ, říká starosta

„Tato akce se tváří jako běžný materiál, nicméně jsme budovu v Pardubické ulici zdědili po Okresním výboru KSČ, takže i rozvody elektřiny jsou z té doby a jsou jí poplatné, protože tehdy tam měli maximálně mechanický psací stroj a k němu lampičku. Když si vezmeme, jak za tu dobu obrovsky vzrostla spotřeba elektrické energie, tak zde občas dochází reálně k výpadkům elektřiny. Někteří to mohli například poznat při zařizování občanského průkazu, kdy nastartování systémů na občanky trvá zhruba dvacet minut. Znamená to tedy, že když tady budete čekat a dojde k výpadku, třeba jen proto, že si někdo ve vedlejší kanceláři zapnul rychlovarnou konvici, tak v tom okamžiku čekáte dalších dvacet minut, než se celý systém znovu rozběhne. Proto také zdejší historickou elektroinstalaci vyměníme, čímž dojde i ke zkvalitnění služeb, které poskytujeme našim občanům,“ objasňuje důvody kompletní rekonstrukce starosta města František Pilný (ANO 2011).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here