Mydlářovský dům zažije v pátek hon na čarodějnice

0
170
Foto: MLK Chrudim

V pátek 22. října se v chrudimském Muzeu loutkářských kultur po loňské přestávce odehraje oblíbená halloweenská akce Duchůplné muzeum. Tentokrát se prostory historického Mydlářovského domu promění v dějiště středověkého dramatu s čarodějnicemi, dráby a krutým inkvizitorem. Strašidelná hra mezi expozicemi loutek i v běžně nepřístupných prostorách muzea nejen prověří odvahu návštěvníků, ale obohatí je také vědomostmi o této temné kapitole českých a světových dějin.

Vstupné na Duchůplné muzeum je 120 korun, lístky si lze předem zakoupit v pokladně muzea. Návštěvníci si kromě kuráže mají přinést i vlastní baterky.

Méně strašidelná výprava i opravdový děs

Zájemci se podívají na nejtajemnější místa v prostorách muzea a budou potřebovat velkou porci odvahy k překonání nachystaných překážek. Aby si hru mohly užít i malé děti a méně kurážní jedinci, bude od 15 do 18 hodin možné absolvovat jen mírně strašidelnou variantu. Od 18 hodin se s příchodem soumraku až do 22 hodin rozpoutá opravdový hon na čarodějnice pro ty, kteří mají pro strach uděláno.

V sobotu se návštěvníci mohou vydat na prohlídku muzea ve strašidelných kulisách, a to od půl deváté až do 20 hodin. Tentokrát pouze s baterkami a pracovními listy. Přízraky a strašidla ale už nezahlédnou.

Důležité upozornění

„Vzhledem k aktuální epidemické situaci upozorňujeme, že podmínkou vstupu na akci je standardně potvrzení o očkování, o prodělaném covidu nebo antigenním či PCR testu ve lhůtách stanovených nejnovějšími nařízeními vlády. Výjimkou jsou děti do 6 let věku, na které se tato povinnost nevztahuje,“ podotýká mluvčí muzea Břetislav Oliva. A dodává: „Pro otestování na místě bude k dispozici omezený počet antigenních testů. Při nepříznivém vývoji počtu nakažených a zpřísnění opatření může dojít k určitým změnám, v nejhorším případě ke zrušení celé akce. Sledujte proto webové stránky muzea, informace vám rádi poskytneme i na telefonním čísle 469 620 310.“

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here