Opilec mohl být převezen na záchytku až tehdy, kdy mu klesla hladina alkoholu. Nadýchal skoro čtyři promile

0
210
Ilustrační foto: Pixabay.com

V pondělí 18. října v 9.48 hodin informoval strážníky občan o tom, že na Resselově náměstí zpozoroval na jednom z parkovacích míst stojící automobil s pootevřenými dveřmi, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Hlídka na základě místní znalosti kontaktovala matku jeho majitele. Dotyčná přislíbila, že zařídí neprodlené zajištění tohoto vozidla.

Auto parkující před vjezdem na soukromý pozemek

Po desáté dopoledne byli strážníci přivoláni do Poděbradovy ulice, kde cizí automobil parkoval před vjezdem na soukromý pozemek. Po příjezdu hlídky na místo oznamovatel věc odvolal s tím, že se jedná o vozidlo, jehož řidič po vyřízení úřední záležitosti z místa neprodleně odjede.

Nalezený občanský průkaz v prodejně potravin

V 11.36 hodin oznámil na linku 156 pracovník prodejny potravin ve Škroupově ulici, že byl v jejich obchodě nalezen cizí občanský průkaz. Hlídka tento doklad v příslušné prodejně vyzvedla a poté jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Krádež finanční hotovosti v kabinetu základní školy

Ve 13.55 hodin byli strážníci přivoláni do jedné z místních základních škol, kde došlo ke krádeži finanční hotovosti z kabinetu. Hlídka událost zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

Opilec mohl být převezen až tehdy, kdy mu klesla hladina alkoholu

V 15.42 hodin upozornil strážníky občan na to, že v prostoru autobusové zastávky v ulici Dr. Milady Horákové leží na lavičce zřejmě opilý, spící bezdomovec. Vzhledem k tomu, že dotyčný ze Slatiňan nebyl po probuzení hlídkou orientován a schopen samostatné chůze, strážníci jej podrobili orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou ke čtyřem promile alkoholu. Proto jej hlídka dopravila k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékařka rozhodla o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích s tím, že dotyčný bude transportován až poté, kdy klesne hladina alkoholu v jeho těle. Převoz muže do záchytné stanice proto realizovala noční směna městské policie, která jej v pořádku předala do péče personálu záchytné stanice.

Rvačku v Revoluční ulici musela řešit republiková policie

Krátce po 16. hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Revoluční ulici došlo k potyčce mezi dvěma osobami, jež se odehrává na hromosvodu tamního domu. Vzhledem k vytížení hlídky u předchozí události bylo toto oznámení předáno operačnímu důstojníkovi Policie ČR, jenž na místo vyslal policisty.

Automobil s rozsvícenými světlomety v Dostálově ulici

V 19.40 hodin byli strážníci přivoláni do Dostálovy ulice, kde parkoval automobil s rozsvícenými světlomety, přičemž se v jeho okolí nikdo nenacházel. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele vozidla a kontaktovala jej. Dotyčný uvedl, že jeho automobil užívá jiná osoba, a přislíbil, že ho o problému vyrozumí.

Hlídka uložila nalezené klíče od auta ve služebně

O dvacet šest minut později se obrátila na strážníky žena s tím, že nalezla klíče od cizího automobilu a následně zjistila i konkrétní zaparkované vozidlo. Hlídka klíče od ženy převzala a pro řidiče umístila za stěrač písemnou informaci o tom, že jeho klíče budou uloženy ve služebně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here