Policisté se strážníky pátrali po mladé ženě, která nechala v Chrudimské nemocnici novorozence

0
816
Foto: Roman Zahrádka

V pondělí 25. října krátce po desáté dopoledne vyjeli strážníci na náměstí U Vodárny, kde nesprávně parkovalo několik automobilů. Hlídka zde proto na čtyři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Na Palackého třídě nefungoval správně semafor

V 11.13 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v křižovatce ulic Rooseveltova a Palackého nefunguje na jednom ze semaforů světelný signál zelené barvy, určený pro řidiče. Operátor městské policie proto informaci předal příslušnému pracovníkovi Technických služeb, jenž přislíbil, že semafor prověří.

Pátrání po mladé ženě, která nechala v nemocnici novorozence

Ve 14.12 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo zapotřebí, aby strážníci společně s policisty pátrali v ulicích města po mladé ženě, jež bez vědomí lékařů opustila místní porodnici, kde zanechala svého novorozence. Hlídka poté prověřila místní nádraží i další lokality, avšak hledanou osobu nikde nezaregistrovala.

Pokladní prodejny se dívce omluvila za chybu

O chvíli později byli strážníci přivoláni k obchodnímu centru na Borzně, kde mladá dívka v jedné z prodejen zakoupila dvě žvýkačky, přičemž zaplatila stokorunovou bankovkou, avšak přítomná prodavačka jí vrátila nazpět méně korun, než měla. Hlídka proto slečnu doprovodila do příslušného obchodu, kde vyšlo najevo, že událost byla nedorozuměním. Prodavačka zákaznici následně vrátila nazpět příslušný finanční obnos a za svůj omyl se omluvila.

Auto s otevřeným okénkem u Širokých schodů

V 14.37 hodin kontaktoval strážníky muž s tím, že v ulicích města zaregistroval stojící automobil s otevřeným okénkem, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Protože dotyčný nežil v Chrudimi a neznal názvy místních ulic, sdělil operátorovi městské policie, že se příslušné parkoviště nachází u Širokých schodů. Před příjezdem hlídky na místo tento muž informoval strážníky o tom, že se ke zmíněnému vozidlu již dostavil jeho řidič, jenž poté s automobilem odjel pryč.

Na chodníku v Tovární ulici ležel opilý bezdomovec

Po 15. hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u budovy jedné z firem v Tovární ulici leží na chodníku bezdomovec, jenž se nachází téměř u vozovky, přičemž hrozí riziko, že jej při odchodu srazí projíždějící automobil. Strážníci v uvedeném člověku zjistili obyvatele Slatiňan, jenž nebyl orientován a jevil známky požití alkoholu. Hlídka dotyčného podrobila orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou přes čtyři promile alkoholu a poté jej dopravila k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho hospitalizaci.

Hlídka odchytla v Městském parku mládě ježka

V 16.42 hodin přivolala strážníky do Městského parku žena, jež tady zpozorovala malého ježka, o němž uvedla, že bez pomoci lidí zimu nepřežije. Operátor městské policie informaci konzultoval s pracovníkem záchranné stanice živočichů, jenž doporučil zvíře odchytnout a předat do jeho péče. Hlídka následně ježka v parku odchytla a předala jej pracovníkům záchranné stanice.

Opilec se snažil dostat do ubytovny v Moravské ulici

Šest minut po půlnoci oznámila na linku 156 pracovnice ubytovny v Moravské ulici, že se před jejich zařízením nachází člověk, jenž se snaží dostat do budovy. Vzhledem k tomu, že strážníci tohoto muže shledali jako neorientovaného a pod vlivem alkoholu, podrobili jej orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou téměř dvě promile alkoholu. Hlídka následně dotyčného dopravila k vyšetření do Pardubické nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam strážníci muže přepravili a předali do péče personálu stanice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here