Muž vyhrožoval na lávce v Moravské ulici sebevraždou. Chtěl skočit dolů na silnici

0
389
Foto: Roman Zahrádka

Ve středu 17. listopadu v 8.55 hodin obdrželi strážníci informaci, že v Moravské ulici na lávce pro pěší, jež vede nad komunikací v Rubešově ulici, postává člověk, jenž prohlásil, že hodlá skoncovat se životem a chce skočit dolů na silnici. Strážníci dotyčného kontaktovali a postupně se společně přemístili mimo lávku. Tam muže hlídka podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou ke třem promile alkoholu. Přivolaní policisté k muži povolali Zdravotní záchrannou službu a věc převzali k řešení.

Kdo pootočil zákazovou značkou v Gorkého ulici?

Po desáté dopoledne vyjeli strážníci do Gorkého ulice, kde někdo pootočil zákazovou dopravní značku. Hlídka tedy dopravní značení umístila do správné polohy a poté odjela.

Auto obsadilo na Palackého třídě dvě parkovací místa

V 10.26 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti u panelového domu na Palackého třídě nesprávně stojící automobil zablokoval dvě parkovací místa. Strážníci po příjezdu na místo shledali, že na příslušné vozidlo již byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Stížnost na hlasitou hudbu v ulici Obce Ležáků

O několik minut později byli strážníci přivoláni do komerčního areálu v ulici Obce Ležáků, kde zněla hlasitá reprodukovaná hudba. Hlídka však po příjezdu na místo znějící hudbu nezaregistrovala. Následně vyšlo najevo, že hudba tady zněla ze zaparkovaného automobilu, v době příjezdu strážníků však již byla vypnutá.

Zadržený zloděj odešel ze supermarketu s pokutou

V 17.25 hodin kontaktoval strážníky pracovník ostrahy supermarketu v ulici SNP s tím, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v supermarketu zastihli podezřelého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal. Hlídka jeho přestupek proti majetku vyřešila na místě uložením pokuty.

Další upozornění na chybné parkování na Palackého třídě

Ve 20.16 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že na parkovišti u domu na Palackého třídě parkuje opět nesprávně jeden z automobilů. Strážníci u tohoto vozidla shledali, že za jeho stěrač byla již umístěna výzva pro nepřítomného řidiče. Hlídka poté odjela.

Hlídka vykázala z Pardubické ulice bezdomovce

Ve 21.01 hodin vyjeli strážníci do Pardubické ulice, kde žena zpozorovala bezdomovce sedícího na chodníku. Hlídka odsud dotyčného vykázala.

Noční stížnost na zapnuté spotřebiče se nepotvrdila

V pět ráno obdrželi strážníci informaci o tom, že v jednom z panelových domů v sídlišti U Stadionu jeho obyvatelé křičí a ruší noční klid. Strážníci v budově kontaktovali oznamovatelku, jež uvedla, že ji probudil křik sousedky, která se rozčilovala nad tím, že jiní obyvatelé domu v tuto časnou hodinu doma zapnuli automatickou pračku. Hlídka poté kontaktovala i tyto lidi, avšak žádné spotřebiče v jejich bytě hluk nezpůsobovaly. Protože protiprávní jednání v tomto případě nebylo zjištěno, strážníci zúčastněné osoby poučili a poté odjeli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here