Policejní šéf se bojí povinného očkování: Odejde nám 10 tisíc lidí

0
124
Ilustrační foto: Policie ČR

Policejní šéf Jan Švejdar v úterý varoval před zaváděním povinného očkování pro vybrané profese. Upozornil na to, že by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, kteří očkování dosud odmítají.

„Než bude rozhodnuto o povinném očkování konkrétních profesních skupin, je třeba diskutovat a vyjasnit si následky, které by to pro ně v praxi mohlo mít. U Policie ČR si to v tuto chvíli nedovedu představit,“ napsal Švejdar na Twitteru.

Švejdar uvedl, že minimálně první dávku očkování dosud dostalo téměř 82 procent policistů a občanských zaměstnanců policie, což označil za skvělý výsledek.

„Nejsem si ale jist, zda si Policie ČR může dovolit ztratit až 10 tisíc kvalifikovaných lidi, kteří očkování doposud odmítají,“ dodal.

Policistů je ve sboru zhruba 40 tisíc, občanských zaměstnanců má policie kolem 10 tisíc.

Povinné očkování pro vybrané skupiny zvažuje vláda. Týkat by se mohlo od února příštího roku lidí nad 60 let věku, zdravotníků a pracovníků integrovaného záchranného systému a osob pracujících v sociálních službách.

Důvodem je rychlé šíření covidu-19, kvůli sílící epidemii hrozí zahlcení nemocnic.

Případné zavedení povinného očkování probere meziresortní komise. Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) řekl, že debatu by chtěl mít uzavřenou do konce tohoto týdne a příští týden vládě předloží stanovisko ministerstva.

Zdroj: https://www.novinky.cz/….cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here