Vánoce ve skanzenu na Veselém Kopci začínají už tuto sobotu

0
150
Foto: SLS Vysočina

Po roční přestávce se v Muzeu v přírodě Vysočina uskuteční program Vánoce na Veselém Kopci. Zahájen bude již tuto sobotu 27. listopadu a potrvá do neděle 5. prosince.

Slavnostně vyzdobené roubenky tentokrát přiblíží tradiční obyčeje zimního období od poloviny 19. století do poloviny 20. století. Návštěvníci se například dozví, jak vypadalo pohoštění pro přadleny, jaké dárky mohly děti před sto dvaceti lety nalézt v mikulášské nadílce, ale také, co nesmělo chybět na štědrovečerním stole a na co se dříve děti nejvíce těšily. „S ohledem na panující situaci jsme však museli z letošního doprovodného programu vypustit předvádění výroby vánočních předmětů v objektech. Doufáme, že to návštěvníci pochopí a vyzdobené roubenky je přesto potěší,“ upřesňuje ředitelka muzea Magda Křivanová. O víkendech atmosféru zpestří hudební vystoupení.

Program zakončí v neděli 5. 12. Adventní jarmark, kterého se zúčastní vybraní a pozvaní řemeslníci z celé České republiky. Jarmark budou provázet koledy v podání Pouličníků z Tábora a sváteční vyhrávání Dechového kvintetu Mrákotínka z Mrákotína.

Vánoční výstava na Veselém Kopci bude otevřena do 5. 12. denně (i v pondělí 30. 11.) od 9 do 16 hodin. Do muzea budou moci vstoupit pouze návštěvníci s dokončeným očkováním nebo po prodělané nemoci covid. Dále budou nuceni dodržovat platná opatření: zakrytí dýchacích cest respirátorem a dodržování rozestupů

Aktuální informace k výstavě a opatřením na www.nmvp.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here