Zdrogovaný muž vyhrožoval na nádraží sebevraždou. Skončil v psychiatrickém oddělení

0
131
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V pondělí 22. listopadu krátce po deváté ráno byli strážníci přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, kde se zákaznice dožadovala provedení finanční inventury u jedné z pokladen, protože byla přesvědčená, že jí příslušná pokladní nesprávně vrátila hotovost při platbě zakoupeného zboží, což personál prodejny odmítal učinit. Dotyčná přítomné hlídce sdělila, že před jejím příjezdem byla na pokladně požadovaná inventura provedena, avšak s výsledkem, jenž nepotvrdil žádnou finanční nesrovnalost, jak se původně mylně domnívala. Tato zákaznice ničeho dalšího po strážnících ani po zaměstnancích supermarketu nežádala a prodejnu poté opustila.

Přestupková komise bude mít práci s dalším zlodějem

V 13.25 hodin kontaktovala strážníky pracovnice supermarketu na Palackého třídě s tím, že do jejich prodejny se opět dostavil člověk, jenž se tady již minulý týden snažil odcizit zboží, přičemž i tentokrát ukládá výrobky na prodejní ploše supermarketu rovnou do tašky a vše nasvědčuje tomu, že se i tentokrát pokusí nezaplacené zboží pronést za pokladní zónu. Při příjezdu strážníků se dotyčný již v prodejně nenacházel. Podle sdělení přítomného personálu se tentokrát pokusil odcizit tři láhve alkoholu, avšak jakmile jej pokladní upozornila, že zboží uložené v tašce neuhradil, láhve ponechal na místě a utekl pryč. Hlídka oba případy protiprávního jednání tohoto člověka zadokumentovala a spisový materiál následně postoupila k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

Kdo vyjmul v Janderově ze stojanu záchranný plovák?

Ve 14.19 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u splavu v Janderově někdo vyjmul ze stojanu plovák ve tvaru podkovy, určený k záchraně tonoucích osob, jenž poté odhodil ze břehu směrem k vodní hladině, kde zůstal zaklíněný na nepřístupném místě. Operátor městské policie tuto informaci předal příslušnému členovi Českého svazu kanoistů, jenž přislíbil, že záchranný prostředek vyprostí, překontroluje a umístí zpět do stojanu na břehu řeky.

Hlídka musela spoutat duševně nemocného pacienta

V 17.30 hodin vyjeli strážníci do nemocnice, kde právě sanitní vozidlo dopravilo pacienta s diagnostikovanou duševní nemocí, jenž byl zřejmě pod vlivem alkoholu, přičemž mařil provedení svého vyšetření a s lékaři ani se zdravotníky nespolupracoval. Vzhledem k tomu, že dotyčného, jenž nadýchal přes tři promile alkoholu, nebylo vzhledem k jeho diagnóze možné umístit do protialkoholní záchytné stanice, byla mu poskytnuta potřebná lékařská péče v místním zdravotnickém zařízení, a to za asistence přivolané hlídky. Jakmile se muž uklidnil, strážníci po domluvě s ošetřujícím personálem nemocnici opustili.

Parkovačka za zabrání dvou parkovacích míst

Po 20. hodině informoval občan strážníky o tom, že v Rooseveltově ulici stojí nesprávně zaparkovaný automobil, jenž zabral dvě parkovací místa. Hlídka proto za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Další parkovačka po upozornění občana v Malecké ulici

O pět minut později byli strážníci přivoláni k jednomu z domů v Malecké ulici, kde parkoval automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka i na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Zdrogovaný muž vyhrožoval na nádraží sebevraždou

Ve 21.22 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že se na autobusovém nádraží v ulici Čs. armády nachází neznámý muž, jenž prohlašuje, že se zabije. Strážníci tohoto místního obyvatele shledali pod vlivem drog a ve špatném psychickém stavu, proto na místo přivolali Zdravotní záchrannou službu, jejíž posádka jej převzala do své péče. Jelikož se dotyčný začal chovat agresivně vůči posádce sanitního vozu, hlídka použila donucovacích prostředků a nasadila mu pouta. Následně byl muž umístěn do psychiatrického oddělení Pardubické nemocnice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here