Ve Smetanově ulici byla napadena a zraněna místním obyvatelem řidička automobilu

0
450
Foto: Roman Zahrádka

Ve středu 5. ledna v 9.07 hodin přivolal strážníky na Masarykovo náměstí občan, jenž zpozoroval, že na parkovacích místech, vyhrazených pro vozidla invalidů, stojí neoprávněně automobily bez příslušného označení. Hlídka zde shledala, že jedno vyhrazené parkovací místo, jež se donedávna nacházelo u místní prodejny, bylo již zrušeno, a dále, že na ostatních vyhrazených parkovacích místech na placeném parkovišti byla všechna vozidla invalidů řádně označena. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

Nesprávně parkující automobily u Městského parku

V 9.57 hodin bylo oznámeno na linku 156, že se u budovy úřadu v Městském parku nachází nesprávně zaparkované automobily. Hlídka s přítomnými řidiči dvou vozidel vyřešila jejich přestupky na místě.

Občan upozornil na odstavený autovrak na silnici

V 13.30 hodin upozornil strážníky obyvatel Slatiňan, že na komunikaci v Medunově ulici zpozoroval odstavený autovrak. Strážníci po příjezdu na místo zjistili provedenou lustrací majitele tohoto automobilu a telefonicky jej kontaktovali. Dotyčný uvedl, že vozidlo dopravil k opravě do zdejšího autoservisu, kde obdržel informaci, že oprava jeho vozidla se již finančně nevyplatí. Na základě této skutečnosti automobil přemístil z areálu opravny na přilehlou komunikaci, kde jej dočasně ponechal. O chvíli později se k hlídce dostavila příbuzná majitele vozidla, jež s pomocí místního občana nepojízdný automobil z komunikace odstranila.

Agresivní bezdomovec na toaletě Chrudimské nemocnice

O deset minut později strážníci vyjeli do Chrudimské nemocnice, kde na toaletě ležel bezdomovec, jenž odmítal zdravotnické zařízení opustit, přičemž se choval agresivně vůči zřízencům. Hlídka po příjezdu do nemocnice obdržela informaci, že bezdomovec před jejím příjezdem zdravotnické zařízení opustil.

Výpravčí Českých drah požádal strážníky o pomoc

V 15.20 hodin se na strážníky obrátil s žádostí o pomoc výpravčí Českých drah, jenž uvedl, že se jejich pracovníci právě chystali v železniční stanici v Nerudově ulici zabezpečit jeden z nádražních objektů proti vstupu nepovolaných osob zajištěním oken a dveří dřevěnými latěmi, avšak uvnitř příslušné budovy zastihli bezdomovce, jenž odmítl odejít. Hlídka po příjezdu dotyčného z Medlešic z objektu drah vykázala.

Ve Smetanově ulici byla místním obyvatelem napadena žena

Krátce po půl páté odpoledne oznámila na linku 156 žena, že poté, co ve Smetanově ulici zastavila automobil z důvodu vystoupení spolujezdce, byla fyzicky napadena místním obyvatelem, jehož se během slovního útoku vůči sobě dotázala, kde je umístěné dopravní značení, jež v příslušné ulici řidičům zakazuje parkování. Hlídka po příjezdu jednala s oznamovatelkou, která dodala, že během fyzického napadení utrpěla poranění kolene, a dále, že jednáním agresivního občana došlo k poškození jejího mobilního telefonu. Strážníci poté kontaktovali podezřelého muže, jenž se ke svému jednání doznal. Hlídka událost zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

Napadená plačící žena pod balkónem panelového domu

Po půlnoci byli strážníci přivolání do Topolské ulice, kde pod balkonem panelového domu došlo ke slovní rozepři mezi mužem a ženou, jež plakala. Hlídka prověřila příslušné místo i okolí budovy, avšak žádné lidi tady nezastihla.

Deset parkovaček po upozornění v sídlišti U Stadionu

Před šestou ráno bylo oznámeno na tísňovou linku, že u nákladové rampy prodejny potravin v sídlišti U Stadionu parkují nesprávně automobily, které komplikují zásobování tohoto obchodu. Hlídka poté za stěrače deseti vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here